lederboard

Rekordowy pokaz fajerwerków w hotelu Atlantis, The Palm w Dubaju


Jedną z najbardziej rozpoznawalnych noworocznych atrakcji na świecie jest ogniste show nad sztuczną wyspą w kształcie palmy organizowane przez hotel Atlantis, The Palm w Dubaju.

 

W tym roku na imprezach sylwestrowych Hotel gościł aż 6500 osób. Bawiący się w hotelu goście mogli podziwiać niepowtarzalny zsynchronizowany z muzyką pokaz fajerwerków.

Na przełomie 2013 i 2014 Hotel Atlantis w Dubaju pobił rekord świata, organizując największy w historii pokaz sztucznych ogni – 1200 ładunków eksplodowało co sekundę na tle nocnego nieba przez 6 minut. Łącznie odpalono wtedy 400 000 ładunków, co pozwoliło pokonać poprzedni rekord, wynoszący 77 000 ładunków, pięciokrotnie. Z roku na rok show hotelu Atlantis, The Palm jest coraz większe, a w tym pobiło wszelkie rekordy.

Spektakularne show trwało aż 10 minut, a wrażenia potęgowało otoczenie – 1400 metrów linii brzegowej z plażami oraz widok na całą wyspę Jumeirah i panoramę Dubaju. Podczas pokazu podano aż 36 kilogramów najwyższej jakości kawioru, który serwowany był na 175 ręcznie robionych lodowych rzeźbach.

 

dsc_7773

 

Atlantis The Palm to położony na szcztucznej wyspie Jumeirah Palm, otwarty we wrześniu 2008 roku hotel należy do najbardziej ekskluzywnych na świecie. Położony na obszarze ponad 64 hektarów oferuje 1800 pokoi, ponad 20 restauracji, kilkadziesiąt butików najlepszych światowych marek, ekskluzywne SPA i wiele innych atrakcji. Hotel znany jest z największego na Bliskim Wschodzie parku wodnego Aquaventure, zamieszkiwanego przez 65.000 morskich zwierząt.

Na gości czeka wiele atrakcji, m.in. The Lost Chambers Aquarium czyli labirynt podwodnych korytarzy umożliwiających podróż po starożytnej Atlantydzie, Dolphin Bay – zatoka delfinów, sztuczna rzeka, a także oddzielone od oceanarium jedynie szybą apartamenty i restauracje. Atlantis The Palm jest również znany jako kulinarne serce Dubaju z kolekcją światowej sławy restauracji, w tym Nobu i Ronda Locatelli.
Więcej na https://www.atlantisthepalm.com/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności