Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Premiera raportu o hejcie. Nowe spojrzenie na różnice płciowe i ich wpływ na relacje społeczne

Już 15 października 2024 roku w warszawskim Teatrze Scena RELAX odbędzie się wyjątkowa konferencja, która bez wątpienia zmieni sposób postrzegania hejtu i jego wpływu...
Strona głównaWnętrza i designRelacja z wernisażu Agaty Mikulskiej Sienkiewicz – Baleriny pośród nas.

Relacja z wernisażu Agaty Mikulskiej Sienkiewicz – Baleriny pośród nas.


Za nami wernisaż inaugurujący otwarcie wystawy Agaty Mikulskiej Sienkiewicz zatytułowanej „Baleriny pośród nas. / Ballerinas among us.”

 

Agata Mikulska Sienkiewicz, artystka, malarka, urodzona w Puławach, ukończyła Historię Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od kilku lat mieszka w Warszawie gdzie prowadzi własne atelier z galerią autorską.

Trwająca właśnie wystawa, prezentuje część obszernego cyklu zatytułowanego „Balet-Minimalistycznie”. Minimalizm odnosi się przede wszystkim do wąskiej gamy kolorystycznej, jaką artystka posługuję się w tych obrazach. Królują tu wszelakie odcienie szarości: od ciepłych, po zimne; od bardzo jasnych do bardzo ciemnych, niemal czarnych. Szarość rozświetlana jest różem w równie wielu odcieniach.

Minimalistyczna jest też kompozycja prac, gdzie samotna postać ludzka wybija się na tle szerokiej, pustej, jakby mglistej przestrzeni. Ma to swój wymiar symboliczny i odnosi się do prostego faktu, że nieważne jak wiele osób nas otacza – wewnątrz zawsze pozostajemy sami i tylko od nas zależy, czy odnajdziemy w sobie siłę i wolę, aby zapalić swoje „światełko”.

060

Artystka ukazuje tancerki w różnych sytuacjach: w chwilach ich scenicznych triumfów lub tuż po występie, w momentach zmęczenia a czasem pochłonięte prozaicznymi czynnościami, jak wiązanie baletek.

– Mimo iż balet uwielbiam od lat, tancerki zaczęłam malować dwa lata temu. Początkowo wydawało się to przypadkowym wyborem, ale szybko przerodziło się w głęboką fascynację. To, co naprawdę mnie w nich urzekło to ich siła, wytrwałość, poświęcenie i miłość do tego, co robią. Dążenie do doskonałości, do ideału, jakie charakteryzuje każdą wielką tancerkę. Niewyobrażalnie ciężka praca, która się za tym kryje i ostateczny efekt, to nie tylko części składowe sztuki baletu, ale każdej sztuki, a w szerszej perspektywie całego naszego ŻYCIA. – wyznaje Agata Mikulska Sienkiewicz.

242
Wystawa została zorganizowana przez BE-ART exclusive w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej. Kryją się za tym dwie kobiety pragnące wspierać i promować polską sztukę: Lidia Bąk właścicielka BE-ART exclusive oraz Barbara Jończyk prezes KIE.

202

Na wernisaż przybyli licznie zarówno przyjaciele i znajomi, artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki, ale także duże grono sympatyków malarstwa ze świata biznesu i przedstawiciele mediów.

Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich partnerów i patronów medialnych za ich wsparcie i promocję tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierowane są do artystek które swoimi występami, uświetniły wernisaż i przeniosły obecnych, w zaczarowany świat muzyki i baletu: Anna Maria Adamiak, Dominika Staniszewska i Teresa Żurowska.

326

Miejsce wystawy: Warszawa ul. Trębacka 4
(siedziba Krajowej Izby Gospodarczej)
Czas trwania wystawy: 30 marca – 30 kwiecień 2016 r.

Podczas trwania wystawy, można zakupić prace w cenie -10%. Aby otrzymać rabat, wystarczy złożyć zamówienie na adres biuro@be-art.pl podając hasło BALET.

 

Lidia Bąk / kurator wystawy

fot. Piotr Wiśniewski