lederboard

Rok inwestycji premium w Polsce


Nagradzane OVO Wrocław, innowacyjne centrum seniora Angel Care i hotel roku – to inwestycje Angel Poland Group ukończone w 2016 roku. W planach na następny rok ma kolejne przełomowe przedsięwzięcia, w tym prestiżowy obiekt w Krakowie. Do tej pory Angel Poland Group zrealizowała w Polsce 10 projektów o łącznej wartości 1,5 mld zł. Jak deweloper prognozuje rozwój rynku nieruchomości w segmencie premium?

 

 

We Wrocławiu w 2016 roku Angel Poland Group zakończyła dwie ważne inwestycje. Pierwsza z nich to OVO Wrocław, nowoczesny kompleks typu mixed use, który został oddany do użytku w połowie roku. Łączy apartamenty, biura, hotel DoubleTree by Hilton i lokale usługowe. Wartość inwestycji wyniosła 260 mln zł. Kompleks OVO Wrocław został uznany za inwestycję roku w konkursie TOPBuilder 2017.

– Zrealizowaliśmy spójną, dobrze przemyślaną koncepcję, w doskonałej lokalizacji. W przypadku apartamentów i biur przez cały rok obserwujemy bardzo duże zainteresowanie zarówno klientów indywidualnych, jak i inwestorów. Jesteśmy na etapie przekazywania apartamentów właścicielom. Z kolei komercjalizacja powierzchni usługowych osiągnęła obecnie 75% i kończymy już negocjacje z najemcami pozostałej części – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group.

Wrocławski hotel sieci DoubleTree by Hilton zlokalizowany w OVO Wrocław od momentu otwarcia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W prestiżowym konkursie Eurobuild Awards został uznany za najlepszy nowy hotel roku 2016 w Polsce.

kamilczaja.com

Druga z zakończonych inwestycji dewelopera we Wrocławiu to Angel Care, pierwsze w Polsce tak kompleksowe centrum dla seniorów. W jego ramach funkcjonują trzy odrębne części: dom opieki i centrum chorób demencyjnych dla osób wymagających stałej pomocy, jak również nowość na polskim rynku – mieszkania adresowane do samodzielnych seniorów, z pakietem usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Natomiast w ramach Fundacji Angel Care prężnie działa m.in. Klub Seniora oraz Klinika Pamięci.

– Zapotrzebowanie na kompleksową opiekę dla osób starszych jest w Polsce bardzo duże i będzie rosło. Dlatego planujemy rozwijać sieć centrów seniora Angel Care w Polsce, kolejne planujemy uruchomić w Krakowie. Łączna, szacunkowa wartość 10 planowanych ośrodków to około 500 mln zł – podkreśla Ron Ben Shahar.

We wrześniu ruszyła budowa najnowszej inwestycji apartamentowej we Wrocławiu – Angel River. W jej ramach powstanie 341 lokali w dwóch budynkach, 9- oraz 17-piętrowym, w malowniczej lokalizacji tuż nad rzeką Oławą i w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta.

mieszkanie-dla-seniora_angel-care

– W 2016 roku sprzedaliśmy ponad 50% apartamentów, co jest bardzo dobrym rezultatem na tym etapie budowy – dodaje Ron Ben Shahar.

W Krakowie deweloper zakończył sprzedaż w swoim flagowym projekcie. W 2017 roku planuje rozpoczęcie kolejnej prestiżowej inwestycji w tym mieście. Będzie to luksusowy obiekt typu mixed use, który powstanie w jednej z najlepszych lokalizacji w mieście.

Angel Poland Group ma w planach również kolejne inwestycje, zarówno we Wrocławiu, jak i w Krakowie.

– Jesteśmy na etapie analiz i za wcześnie jeszcze, aby mówić o szczegółach. Mogę tylko powiedzieć, że nadal będziemy koncentrować się na inwestycjach w segmencie premium zarówno w obszarze budowy obiektów apartamentowych jaki i hotelowych. W Polsce stale rośnie zainteresowanie nieruchomościami o podwyższonym standardzie, jak i luksusowymi apartamentami. Oceniamy, że w przyszłym roku sytuacja się istotnie nie zmieni. Lokale stanowiące część odpowiednio przemyślanych projektów, usytuowanych w prestiżowych lokalizacjach, traktowane są jako doskonała lokata kapitału i tym samym gwarantują wzrost wartości nieruchomości w czasie – podsumowuje Ron Ben Shahar.

Angel Poland Group rozpoczęła działalność w Polsce w 2003 roku. Od tamtego czasu zainwestowała w 10 projektów na łączną sumę 1,5 mld zł.

ron-ben-shahar_angel-poland-group

Ron Ben Shahar ukończył prestiżowy Middlesex University w Londynie na kierunku Zarządzanie w Hotelarstwie i Turystyce. Po zakończeniu studiów związał się z branżą nieruchomości. W 2003 roku wraz z Shacharem Samuelem założył Angel Poland Group, grupę deweloperską, która obecnie posiada biura w Krakowie oraz we Wrocławiu.

Angel Poland Group jest jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Powstała w 2003 roku
i koncentruje się na inwestycjach w największych miastach Polski. Grupa Angel Poland zrealizowała w Krakowie apartamentowce Angel City, Angel Plaza i Angel Wawel. We Wrocławiu wybudowała pięciogwiazdkowy hotel The Granary, odrestaurowując dawny spichlerz, jest jednym z inwestorów luksusowego kompleksu OVO Wrocław połączonego z hotelem DoubleTree by Hilton, a niedawno otworzyła pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora Angel Care. Najnowszy, 10 projekt grupy – apartamentowiec Angel River – powstaje również we Wrocławiu nad rzeką Oławą – w sąsiedztwie centrum i licznych atrakcji Starego Miasta. Dwa budynki, dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy, maksymalnie wykorzystują atuty rzeki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności