lederboard

Rynek inwestycyjny pozostaje płynny

CBRE doradzało firmie Skanska przy sprzedaży biurowca Generation Park Z przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kupującym jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Deka Immobilien. Wartość transakcji opiewa na kwotę prawie 100 mln euro.

 

 

Transakcja sprzedaży tak dużego projektu, w topowej lokalizacji w stolicy, jest bardzo dobrym sygnałem dla całego rynku nieruchomości. Zainteresowanie inwestorów Polską nadal jest spore, pomimo perturbacji wywołanych przez pandemię koronawirusa na świecie. W perspektywie krótkoterminowej możemy spodziewać się spowolnienia na rynku, jednak negocjacje dotyczące transakcji najmu oraz sprzedaży nieruchomości, wciąż się toczą i w najbliższych tygodniach powinniśmy odnotować kolejne znaczące transakcje – mówi Przemysław Felicki, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych CBRE.

Generation Park to kompleks trzech budynków biurowych, zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kolejne fazy inwestycji oznaczone zostały symbolami X, Y, Z, nawiązującymi do następujących po sobie generacji. Sprzedany budynek Generation Park Z, zlokalizowany jest przy ul. Towarowej 28 i składa się z 13 pięter, na których dostępne jest ok. 19 tys. mkw. powierzchni najmu. Biurowiec został oddany do dyspozycji najemców we wrześniu 2019 roku. Wśród najemców biurowca znajdują się między innymi Crido i Vistra.

–  Nowa dzielnica biznesowa w Warszawie, zlokalizowana wokół Ronda Daszyńskiego, rozwija się na naszych oczach. Generation Park jest jednym z najważniejszych projektów biurowych, które tworzą to nowe centrum biznesowe. Sukces komercyjny budynku Generation Park Z potwierdza, że nasze podejście do tworzenia miejsc do pracy odpowiada na potrzeby najemców i inwestorów. To już czwarta nasza transakcja z Deka Immobilien w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i dowód na to, że cieszymy się długoterminowym zaufaniem ważnych graczy na biurowej mapie inwestycyjnej – mówi Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ubiegłym roku wartości transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce przekroczyła rekordowe 7,7 mld euro. Była to zasługa przede wszystkim transakcji na rynku biurowym i logistycznym, które cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów i cały czas dynamicznie się rozwijają.

Więcej na: www.cbre.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności