lederboard

Rynek pracy w dobie globalizacji nie posiada żadnych barier!


W dniach 19-20 października Warszawę odwiedzi Andy Tryba CEO i założyciel firmy Crossover i twórca konkurenta firmy Uber – aplikacji RideAustin. W trakcie swojej wizyty Andy Tryba odbędzie liczne spotkania z przedstawicielami władz oraz biznesu. Będzie brał udział w różnych debatach, think-tankach i opowie o swoim pomyśle na zrewolucjonizowanie rynku pracy na świecie.

 

Rewolucja rynku pracy

Andy Tryba spędził ostatnie 15 lat na stanowiskach CEO wielu udanych startupów. Był dyrektorem strategii w Intel Corporation i doradcą w Białym Domu. Doradzał w sprawach przyszłości rynku pracy i rozwoju inżynierii. Wspólnym wątkiem tych wszystkich stanowisk jest jego pasja do „przyszłość rynku pracy” w zrozumieniu globalnym, połączonego z potrzebami społeczeństwa.

Wprowadzał innowacyjne rozwiązania technologiczne zarówno w firmach z listy Fortune 500, jak i w start-upach. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu globalnych zespołów przynoszących wiele miliardów dolarów zysku. Rozwijał długoterminowe strategie, wprowadzając inicjatywy sektora publicznego i prywatnego do rozwijania start-upów.

Od maja 2014 roku założyciel i CEO Crossover – międzynarodowej firmy mającej na celu globalną zmianę rynku pracy. Założeniem firmy jest wprowadzenie 100% zdalnie pracujących zespołów, składających się z najlepszych specjalistów z całego świata. Ostatnim projektem stworzonym przez Andy’ego wspólnie ze społecznością miasta Austin w Teksasie jest aplikacja Ride Austin – lokalne usługi transportowe wykorzystujące model non-profit.

„Rynek pracy w dobie rozwoju technologii zmienia się bardzo dynamicznie. Proste czynności wkrótce będą mogły wykonywać za nas roboty i sztuczna inteligencja. Jednak branże wymagające wysokich kwalifikacji wciąż będą w cenie i pozwolą na rozwój nie tylko gospodarki, ale będą miały wpływ na wiele różnych aspektów naszego codziennego życia. Wzrost miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji pozwoli podnieść standard życia na całym świecie”- ocenił Andy Tryba, CEO w firmie Crossover.

 

Crossover

Crossover to obecnie największy projekt Andy’ego. Celem firmy jest promowanie modelu Remote Work – pracy zdalnej. Firma działa już na 80 rynkach świata – również w Polsce i poszukuje pracowników z branży m. in.: IT, finansów czy kadr zarządzających oferując im pracę dla gigantów z listy Fortune 1000. Specjaliści swoją pracę wykonują zdalnie i otrzymują za nią amerykańskie wynagrodzenie. Dodatkowo Crossover nie pobiera procentu z zarobku pracowników jak ma to miejsce w przypadku firm outsourcingowych. Z oferty chętnie korzystają również Polscy specjaliści, którzy już od 2014 zatrudniani są przez oddział Crossover w Polsce i pracują dla najlepszych firm IT na świecie. Firma obecnie zatrudnia ponad 2000 osób. W Polsce dzięki Crossover zdalnie pracuje ponad 50 pracowników, których średnie zarobki wahają się między 10, a 65 tysięcy złotych miesięcznie. Firma planuje zatrudnić ponad 1000 pracowników w Polsce do końca przyszłego roku.

 

Konkurencja dla Ubera w systemie non-profit

Andy Tryba nie poprzestał na jednym pomyśle na biznes. Korzystając z potencjału informatyków, których zatrudnia przy projekcie Crossover postanowił rozwinąć swój interes.  Wykorzystując fakt wycofania się z Austin w Teksasie firm transportowych Uber i Lyft uruchomił usługę RideAustin. RideAustin to firma z branży TNC (transportation network company) i konkurent firmy Uber. Innowacyjnym rozwiązaniem firmy jest połączenie usług transportowych z usługami non-profit, dzięki czemu kierowcy zarabiają więcej, a pasażerowie mogą dodatkowo składać dobrowolne darowizny na cele charytatywne.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności