Rynek SAP w Polsce: branżowy lider zmienia nazwę

Wiodący dostawca usług SAP w Polsce, firma SNP Poland zmieniła z dniem 1 grudnia 2021 r. nazwę na All for One Poland. Zmiana nazwy spółki to następstwo przejęcia jej udziałów przez All for One Group – największego partnera SAP w obszarze niemieckojęzycznym.

 

 

Na początku października br. firma All for One Group SE zakupiła 51% udziałów w SNP Poland od dotychczasowego udziałowca – SNP SE. Tym samym grupa All for One stała się czołowym partnerem SAP w całej Europie Środkowej.

Przyjęliśmy nową nazwę, ale nasze obszary działania pozostają niezmienne: wdrożenia i rozwój SAP, usługi zarządzane SAP, a także bezpieczeństwo IT i rozwój oprogramowania. Jako część Grupy All for One zamierzamy wzmocnić pozycję lidera na polskim rynku usług SAP i zdobywać kolejne kontrakty międzynarodowe. Planujemy też wzrost skali zespołu, m.in. w ramach wsparcia migracji systemów SAP do środowiska S/4HANA i do chmury. Przy czym nadal będziemy wykorzystywać unikalne rozwiązania SNP do transformacji SAP, w tym platformę CrystalBridge – podkreśla Bartłomiej Buszczak, Prezes Zarządu All for One Poland.

Ten sam zespół. Nowa nazwa.

Zmiana nazwy (w tym także adresu serwisu internetowego na: www.all-for-one.pl) i udziałowca nie powoduje żadnych formalnych zmian dla obecnych klientów i partnerów spółki. Realizowane projekty i kontrakty serwisowe nadal obsługuje ten sam zespół. Liczy on już niemal 450 osób – konsultantów SAP, kierowników projektów, administratorów, programistów.

Numer 1 na rynku SAP

All for One Poland to od dziś nowa nazwa wiodącego dostawcy usług SAP w Polsce. Pod zmienioną nazwą kryje się ta sama organizacja, z siedzibą w podpoznańskich Złotnikach – firma, która jest obecna na rodzimym rynku od ponad 25 lat (do 2017 r. jako BCC), a jej ekspercki zespół usprawnia pracę już w ponad 500 firmach w Polsce i za granicą.

W ofercie spółki znajdują się nie tylko wdrożenia systemów SAP, lecz także ponad 50 autorskich rozwiązań rozszerzających standardowy zakres SAP (m.in. w zakresie JPK i KSeF). Jej przychody w 2020 r. przekroczyły 131 mln zł i – choć był to rok naznaczony pandemią COVID-19 – wzrosły o 18% w porównaniu z rokiem 2019. Ponad 50% przychodów wygenerowały usługi zarządzane dla SAP, w tym Managed Cloud, administracja SAP i serwis aplikacyjny SAP (wsparcie użytkowników SAP).

Natomiast All for One Group to największy partner SAP w obszarze niemieckojęzycznym. Grupa z centralą w niemieckim Filderstadt zatrudnia około 2500 osób w 7 krajach. Jej specjalizacja to wdrożenia SAP głównie w branży motoryzacyjnej, maszynowej, a także produkcji dóbr konsumpcyjnych. Podobnie jak w przypadku jej nowej spółki w Polsce, około połowy z 355 mln EUR przychodów (dane za rok podatkowy 2019/2020) generują SAP Managed Services. All for One jest także partnerem SNP SE, wykorzystując rozwiązania SNP do transformacji systemów SAP swoich klientów.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności