Samochody używane w biznesie

Nie tylko ze względu na problemy z dostępnością nowych modeli aut, CarForFriend rozwija usługi dla biznesu. Korzysta z nich coraz więcej firm, szczególnie ceniących sobie możliwość zakupu tańszego auta i idące za tym większe oszczędności, bez utraty na wartości, wyglądzie oraz stanie technicznym leasingowanego samochodu. Jak wyglądają tego typu usługi? Kto konkretnie z nich korzysta? Na to pytanie odpowiada Jacek Fijołek, prezes zarządu JCK S.A. i założyciel platformy CarForFriend.

 

 

 

 

Przez niedobory w dostępności nowych modeli aut spowodowane panującą sytuacją pandemiczną, przedsiębiorcy zaczęli poszukiwać coraz to nowszych rozwiązań pozwalających na pozyskanie dobrych aut dla ich biznesu. Dzięki temu w branży samochodów używanych w ostatnim czasie rozwinęły się usługi dla firm, pozwalające na leasing pojazdów tańszych, lecz nie odbiegających pod względem wartości lub stanu technicznego. Ich zwiększająca się popularność coraz mocniej wpływa na przyzwyczajenia konsumenckie, pokazując klientom biznesowym możliwość pozyskiwania większych oszczędności oraz podejmowania rozsądniejszych decyzji zakupowych.

Pandemia z pewnością była katalizatorem, która przyśpieszyła cały ten proces. Wiele firm przekonało się, jak niesamowicie wygodne są usługi dla biznesu oraz w jaki sposób wspierają ich działalność biznesową. Aktualnie, jeżeli ktoś z Polski potrzebuje samochodu – na przykład – w Estonii czy we Francji, taka firma jak CarForFriend jest w stanie dostarczyć auto niemal z taką prędkością, z jaką przesyła się pieniądze. To daje nam niesamowitą przewagę. – mówi  Jacek Fijołek, prezes zarządu JCK S.A. i założyciel platformy CarForFriend.

Usługi dla biznesu – czym są?

W przypadku CarForFriend usługi dla biznesu niosą za sobą możliwość sprzedaży detalicznej i leasingu używanych aut na terenie Polski, Czech, Niemczech, Hiszpanii oraz Szwecji, gwarantującego także szybkie płatności, rozliczanie vatu w legalny sposób oraz dostęp do doradców, prawników i księgowych w tych krajach. Usługi dla biznesu CarForFriend gwarantują także weryfikację samochodów na terenie całej Unii Europejskiej, pozwalając na transakcje wewnątrzwspólnotowe, dostarczanie samochodów bez VATu i płacenie go w kraju przeznaczenia.

Aktualnie współpracujemy z wieloma dużymi i mniejszymi firmami leasingowymi, co więcej, gwarantujemy weryfikację techniczną pojazdów na terenie Niemiec, Holandii oraz Szwecji oraz weryfikację we wszystkich krajach Unii Europejskiej, negocjacje cen pojazdów, ustalenie stanu technicznego, pośrednictwo w dostawie wewnątrzwspólnotowej czy organizację transportu samochodów do Polski. Wszystko to w celu wspierania przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać naszego długoletniego doświadczenia w importowaniu pojazdów niemal z całego świata. – wyjaśnia prezes zarządu JCK S.A. i założyciel platformy CarForFriend.

Biznesowy konsument samochodów używanych

Kto korzysta usług dla biznesu? Jak wyjaśnia Jacek Fijołek, oprócz firm leasingowych, korzystają z nich również m.in. jednoosobowe działalności, poszukujące oszczędności oraz ograniczające ryzyko w przypadku tego typu transakcji.

Duże firmy, posiadające swoje samochody i narzędzia, działają najczęściej na własną rękę. Natomiast w przypadku jednoosobowych działalności, współpraca z nami stanowi wyjątkowo atrakcyjną opcję. Przez warunki ich funkcjonowania, nie są w stanie w pełni zająć się procesem pozyskania potrzebnego im pojazdu. Będąc partnerem firmy takiej jak CarForFriend mają oni gwarancję, iż wszystkie aspekty tego procesu są „przerzucone” na nas i dzięki temu skupiają się na tym, co ważne dla ich biznesu.

Prezes zarządu JCK S.A. i założyciel platformy CarForFriend dodaje także, że w przypadku leasingu, stał się on dla przedsiębiorców tym, czym karta kredytowa dla osób prywatnych:

Leasing stał się kartą kredytową dla firm. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, poszukując narzędzi poprawiających komfort funkcjonowania ich działalności. Mając taką możliwość jak leasing, wybierają lepsze samochody z maksymalnym, ciekawszym wyposażeniem. Za granicą oferta interesujących pojazdów jest dużo szersza niż w Polsce, dlatego potrzebna jest firma, która będzie pośrednikiem między, na przykład, niemieckim sprzedawcą, a polskim bankiem – a to zadanie przypada właśnie takim firmom jak CarForFriend. To my kupujemy auto i dostarczamy fakturę do polskiego banku, będącego leasingodawcą. Leasingobiorca z kolei po tygodniu ma pojazd dostarczony pod siedzibę, bez względu na miejsce –  do Warszawy, Poznania czy Świdnicy.

Jak podaje Jacek Fijołek, na tę chwilę 85% klientów CarForFriend stanowią odbiorcy indywidualni, a 15% to usługi dla biznesu. Te ostatnie realizowane są w różnych aspektach i obejmują także różnego rodzaju naprawy samochodowe.

Całkowicie dla biznesu

Usługi dla biznesu to możliwość odstąpienia całego procesu związanego z pozyskaniem dobrego, używanego auta firmie, pozostawiając „na głowie” przedsiębiorcy jedynie niezbędne formalności – podpisanie umowy dotyczącej importu pojazdu oraz tej z leasingodawcą. Bazą takich usług jest doświadczenie, które zdobyło CarForFriend na przestrzeni lat, a które pozwala na swobodne działanie na rynku motoryzacyjnym w całej Europie.

 

O CarForFriend:

CarForFriend od lat zajmuje się internetowym doradztwem oraz dostawą pojazdów dla Klientów i Przyjaciół w Polsce, Niemczech i Czechach. Firma jest ekspertem w doborze pojazdów na zamówienie, dopasowując samochody precyzyjnie do życzeń i oczekiwań Klientów oraz pomagając w negocjacji cen. Od początku istnienia w Polsce, CarForFriend.pl należy do Niemieckiej Organizacji Rzetelnych Handlarzy Pojazdów Używanych – BVFK.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności