lederboard

„Serce dla Serca”, czyli ostatnia szansa na życie

Dla Iwony Glazer każdy oddech jest walką o życie. Walką, którą może przegrać, jeśli w porę nie uda się zebrać pieniędzy na jej operację…

 

Iwonka od lat choruje na kifoskoliozę piersiowo-lędźwiową dużego stopnia, w ostatnim roku choroba zaczęła postępować tak szybko, jak nigdy dotąd. Nie tylko poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności sprawiają Iwonie ogromny kłopot. Problemem jest również samo oddychanie, dlatego kobieta poddawana jest całodobowej tlenoterapii. Jedynym ratunkiem dla Iwony jest natychmiastowa operacja w USA, która kosztuje 5 milionów złotych.

Właśnie dlatego zorganizowano projekt „Serce dla Serca”, którego celem jest stworzenie płyty będącej wspólnym dziełem wielu artystów. Płyta, która ukaże luty 2021 będzie „cegiełką”, a dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Iwonce Glazer.

Do projektu mogą się oczywiście przyłączyć zwykli ludzie dobrej woli, którzy wierzą w to, że pomoc innym jest odruchem serca. Wystarczy wejść na: www.siepomaga.pl/iwona-glazer.

Pomysłodawcą i inicjatorem projektu charytatywnego „Serce dla Serca” są Krzysztof Rydzelewski i Dariusz Gajda. Zdecydowali się zaangażować w pomoc Iwonie i zaprosić do projektu znakomitych artystów, ponieważ pomaganie innym ludziom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, od zawsze było ich celem – już w dzieciństwie angażowali się w różnego rodzaju akcje społeczne i charytatywne, za co jako dorośli wielokrotnie zostali docenieni. W 2017 roku otrzymali od Burmistrza Bielan statuetkę „Bielańskiego wolontariusza Roku” za pomoc i zaangażowanie na rzecz seniorów oraz stowarzyszenia Vis Major.

W 2019 roku zorganizowali projekt „Artyści dla niepełnosprawnych”, nad którym honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. W 2020 roku byli inicjatorami Balu Charytatywnego z udziałem DJ Wiki oraz Cecylii Steczkowskiej. Otrzymali również „Wiktorię” za niesienie pomocy innym podczas Gali Wiktoria, a także nagrodę „Artystów o wielkich sercach” przyznawaną przez I.D. Media i Ilonę Adamską.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności