Siódmy wymiar / The Seventh Dimension by Beata Pflanz!

 Wystawa Siódmy wymiar / The Seventh Dimension – to kolejna odsłona galaktycznego malarstwa Beaty Pflanz w V. A. Gallery Poland! Artystka w swojej twórczości zaprasza do odkrywania tajemniczego oblicza otaczających nas galaktyk. Wystawy Beaty Pflanz zaskakują, intrygują, skłaniają do refleksji, czarują kolorem i fakturą. Przenoszą nas do innego wymiaru.

 

– Moje „kosmosy” są w ciągłym ruchu, wciąż wpadają na siebie i powoli tworzą nowe rzeczywistości. Czas przyznać, że to już najwyższa pora powiedzieć głośno, że przyszedł czas na „Siódmy wymiar”.

Kilka słów artystki o jej uprzednim cyklu w kosmicznym projekcie:

Zastanawia mnie czas – jego trwanie, ciągłość, nasze uwarunkowanie wobec. To czym jest w ogóle… Interesuje mnie też przestrzeń, ale nie tylko jej wszechobecne 3D. Przestrzeń mentalna, ta przeżyta i nie, ta przyśniona, ta doświadczona w półśnie – półjawie, każdego dnia, ale też w czasie choroby, czy operacji… i zastanawia mnie to, jak czas i przestrzeń konstytuują nasze Tu i Teraz. Co kreuje moją rzeczywistość i mnie, jako mnie? Który wymiar jest prawdziwy, i czy rzeczywisty? I na ile paralelne światy, których w jakimś sensie doświadczam, są tylko moje, a może nie? Na ile ich zapis, a raczej próba zapisu: obraz, słowo – będzie mógł być czytelny nie tylko dla mnie? Na ile mój kosmos staje się szóstym wymiarem.

Beata Pflanz – artystka interdyscyplinarna, kuratorka, krytyk, pisarki, absolwentka wydziału malarstwa Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Beata-Pflanz-cykl-Sz-sty-Wymiar-The-Sixt-Dimension-Kosmos-_1-Cosmos-_1-185x100-cm-olej-p-é-tno-2017

Największą i najbardziej medialną pracą artystki to projekt MIESZKAM W SWOIM OBRAZIE (2009), którą obecnie realizuje raz jeszcze! od nowa, czyli zamiana zewnętrznych ścian własnego domu w obraz (ponad 400 m2). Ten wielopoziomowy projekt, to: anektowanie przestrzeni zewnętrznej, która jest zarazem własną, zamiany domu w galerię-wiecznie-otwartą, a najważniejszym w tym projekcie otwieranie innych na sztukę. Pozostałe prace pokazała na wystawach: w Bazylei, Barcelonie, Madrycie, Lizbonie, Berlinie, Rzymie, Londynie, czy w Nowym Jorku na Manhattanie, a także w Cold Springs i Taos. „Dumna jestem z moich wystaw solo w poznańskim Arsenale, czy BWA Zamek Książ (167 obrazów!).”

Wernisaż 12 października 2017, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

WP_20170130_16_49_28_Pro-e1493110420367

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Prowadzący: Pawel Baranowski

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex – akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge

PARTNERZY WYDARZENIA:

Stowarzyszenie Metal Merge, Qesa

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności