lederboard

Składniki perfum o świeżym zapachu

Świeże perfumy cieszą się dużą popularnością niezależnie od pory roku. Dzięki temu, że nie są one intensywne i nie przytłaczają otoczenia, chętnie łączymy je ze stylizacjami do pracy, na uczelnie, zakupy czy spotkanie w rodzinnym gronie. Jednym słowem mówiąc, ta kategoria zapachów doskonale spisze się wszystkich tych sytuacjach, gdzie wymagana jest dyskrecja, subtelna elegancja i stonowana kobiecość. Jakie składniki sprawiają, że świeże perfumy mają taki charakter?

 

Świeże zapachy to te modne i popularne od lat. Wiele osób myśli, że powstały one dopiero w XX wieku. To jednak mit. Historia perfumiarstwa jasno wskazuje, że świeże perfumy to jedne z tych pierwszych znanych ludzkości, a także masowo produkowanych. Lekkie i orzeźwiające wody kolońskie na powszechny użytek tworzone były już na początku XVII wieku. Początkowo wody kolońskie używane były zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety Dopiero rozgraniczenie zapachów na damskie i męskie to zmieniło. Dziś w perfumeriach możemy więc kupić świeże perfumy damskie i świeże perfumy męskie. To, co je łączy to składniki, z których tworzy się pachnidło.

Najpopularniejsze składniki świeżych perfum

Świeży i orzeźwiający zapach pachnidła zawdzięczają odpowiednim składnikom. Tym najpopularniejszym są oczywiście cytrusy. W rześkich, letnich perfumach niemal na pewno odnajdzie się cytrynę, limonkę, grejpfruta czy kwiat pomarańczy. Warto jednak zaznaczyć, że świeżości zapachowi mogą dodać też nasze rodzime owoce np. jeżyny, maliny czy jabłko. Owocowe akcenty połączone są zazwyczaj z nutami zielonymi czy ziołowymi. Odświeżające aromaty to m.in. zapach trawy, liści, mięty, rozmarynu i co ciekawe – kardamonu. Świeżości szukać można również w perfumach pochodzących z rodziny wodnej i ozonowej. W takich kompozycjach dominują aromaty wody morskiej, bryzy, deszczu, ozonu.

Orzeźwiające perfumy – idealne na lato?

Orzeźwiające i świeże perfumy damskie kojarzymy przede wszystkim z latem, wakacjami, swobodą i wolnością. Wynika to z tego, że wysokie temperatury zachęcają nas do sięgania po orzeźwiające i dodające energii aromaty. Z racji tego, że tzw. świeżaki od razu wywołują uśmiech na twarzy, wiele osób chętnie sięga po nie również w pochmurne dni. Wtedy to traktowane są one jako pewien substytut słońca i poprawiacz humoru.

Komu pasują perfumy o świeżym zapachu?

Świeże perfumy damskie znajdziemy przede wszystkim w kosmetyczkach młodych kobiet i nastolatek. Idealnie oddają one ich charakter i nawiązują do beztroski oraz wolności. Rześkimi zapachami lubią otaczać się też kobiety żyjące na najwyższych obrotach, ciągle w biegu, ciągle zajęte. Świeże damskie perfumy będą więc idealnym prezentem dla każdej bizneswoman czy wielbicielki wielkomiejskiego stylu życia. Co ciekawe, po tego typu zapachy sięgać powinny też młode mamy. Badania wykazują, że maluchy odbierają je lepiej, niż ciężkie, orientalne czy kwiatowe wonie.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności