Sklepy internetowe – SaaS czy Open Source

Solidność, rzetelność, terminowość – to cechy, którymi od zawsze powinien wykazać się dobry sprzedawca. Dziś, do tych zalet należy dopisać jeszcze jedną: niezawodność w kwestii działania w obrębie sklepu internetowego. To ostatnie można osiągnąć, wybierając takie rozwiązanie jak Saas czy Open Source. Które z nich jest idealne dla twojego biznesu?

 

 

Jeszcze do niedawna branża e-commerce rozwijała się w naszym kraju niezwykle prężnie i dotyczyła szerokiego wachlarza przedsiębiorców. W obecnych czasach sytuacja ta uległa zmianie, która polega na… znacznym zintensyfikowaniu tego trybu działania. Co więcej: dla wielu sprzedawców, którzy dotychczas działali dwutorowo, prowadząc sprzedaż tradycyjną i  internetową, ta druga opcja dziś stała się wyłącznym źródłem utrzymania.

Bez wątpienia jest to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którzy w dobie koronawirusa, zakupy w sklepie internetowym, z dostawą do domu, uważają za bardziej bezpieczny sposób. Jednak mówiąc o bezpieczeństwie, osoby prowadzące sklep internetowy powinny pamiętać również o innych, dodatkowych aspektach. Zabezpieczenia przed cyberprzestępcami, ochrona metod płatności i przed przeciążeniem systemu to kolejne wyzwania, którym powinny sprostać współcześni przedsiębiorcy. Na szczęście, mogą w tej kwestii liczyć na wsparcie profesjonalistów, oferujących najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak SaaS czyOpen Source, które pozwolą każdemu właścicielowi sklepu internetowego złapać wiatr w żagle!

Pierwsze z nich, Saas (skrót z ang.- software as a serwice), czyli oprogramowanie przechowywane w systemach dostawcy, to opcja idealna dla tych, którzy woleliby nie mierzyć się każdego dnia z takimi sprawami, jak np.: aktualizacja silnika sklepowego, wsparcie techniczne w przypadku awarii. Właściciele sklepu internetowego nie muszą mieć specjalistycznej wiedzy na ten temat – w przypadku wyboru metody Saas to wszystko (a nawet jeszcze więcej!) oferuje dostawca usługi. Wystarczy co miesiąc uiścić stałą, niewygórowaną opłatę.

Drugie rozwiązanie natomiast sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy mają choćby podstawową wiedzę o nowoczesnych technologiach typu: html czy też zarządzania kontem hostingowym. Bez odpowiednich umiejętności z tego zakresu, trudno jest bowiem samodzielnie uruchomić sklep internetowy. W przypadku Open Source nie uzyskamy też bezpłatnego wsparcia w przypadku np. problemów technicznych. Oper Source daje jednak wiele możliwości kreowania wizerunku sklepu internetowego i jego pozycjonowania…

Które z rozwiązań zatem warto wybrać?

Jak podaje IdoSell Shop, lider branży oferującej wsparcie dla profesjonalnych sprzedawców, ważne by w naszych decyzjach kierować się kilkoma czynnikami, spośród których kluczową rolę odgrywa elastyczność. Dzięki temu, dostawca usług pomoże nam zoptymalizować ofertę, w zależności od zmieniającej się sytuacji na rynku, a my poradzimy sobie bez problemu, zarówno wtedy, gdy przyjdzie nam stawić czoła z kilkoma, czy kilkoma tysiącami zamówień dziennie! Inną sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy usług, są poświadczenia partnerów, opinie klientów oraz certyfikaty, które najlepiej świadczą o jego renomie. Wreszcie, nie możemy zapomnieć o najważniejszej dziś kwestii: o bezpieczeństwie – zarówno naszym, jak i klientów…

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności