Smart casual – do kogo skierowany jest ten styl?

Większość osób chce wyglądać ładnie, ale nie przesadnie elegancko. Strój ma być schludny i wygodny, nadawać się zarówno do pracy, jak i na co dzień. Smart casual to przede wszystkim ubrania proste, klasyczne, gładkie, w stonowanych. Jest to złoty środek między elegancko i na luzie.

 

Skąd wziął się styl smart casual?

Pierwsze informacje na temat stylu mają już prawie 100 lat! Określenie smart casual było użyte w nawiązaniu do mody damskiej i stało się powszechnie stosowane po 1924 roku. W zależności od środowiska i wykonywanego zawodu styl może wyglądać nieco inaczej, jednak chodzi w nim przede wszystkim o luz i swobodę. Z powodzeniem można ubierać się w tym stylu w luźniejsze dni i łączyć elementy z tymi eleganckimi, np. marynarkami czy skórzanymi butami. W Polsce na tego typu ubiór mówi się półformalny lub określa się go jako sportową elegancję. Daje to w praktyce bardzo duże pole do popisu.

U kogo smart casual sprawdzi się najlepiej?

Luźny, ale przemyślany i schludny styl najwięcej miłośniczek ma wśród młodych kobiet, jednak nie jest to reguła. Wszystkie elementy stroju mają tworzyć całość o lekko eleganckim charakterze, dlatego, aby się odmłodzić i wyglądać promiennie, korzystają z niego również kobiety w średnim wieku. Moda nie powinna znać ograniczeń, dlatego sztywne określanie grup wiekowych nie leży w jej naturze. Ponadczasowe kroje i ciuchy w stylu oversize pozwalają na zabawę modą i wyrażanie własnej osobowości. W przypadku smart casual wystarczy wybrać odpowiednią firmę odzieżową i dobierać stroje według własnego upodobania z zachowaniem kilku zasad. Taki styl pasuje w wielu miejscach pracy takich jak korporacje, urzędy czy branże kreatywne. Można tu połączyć klasę biznesowego spotkania z luzem panującym na wyjściu ze znajomymi. Przykładem ubioru w tym stylu będzie luźna bluzka z napisem, marynarka i jeansy, a do tego bardziej eleganckie buty, np. baleriny czy sandałki. Więcej inspiracji smart casual znajdziesz na https://plnylala.pl/.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności