lederboard

Smart City na celowniku. Konferencja już w marcu!


W obecnym czasie jesteśmy świadkami tego, jak wielką transformację przeżywają miasta. I nie chodzi jedynie o modernizację dróg czy budynków, ale również o budowę sieci szerokopasmowych, zrównoważoną energetykę, ekologię oraz wypracowanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami. Między innymi te tematy będą przedmiotem dyskusji uczestników trzeciej edycji Smart City Forum, która odbędzie się 15 i 16 marca 2016 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie. Organizatorem konferencji jest firma MM Conferences S.A.

 

Coraz większa informatyzacja różnych aspektów życia miast i ich mieszkańców sprawia, że pojawiają się nie tylko nowe pomysły na udoskonalanie funkcjonowania w przestrzeni miejskiej, ale również problemy związane z ich wdrażaniem. Dlatego też uczestnicy konferencji dyskutować będą na najważniejsze tematy związane z rozwojem inteligentnych miast.

Wysoki poziom merytoryczny wydarzenia gwarantuje Rada Programowa, w której skład wchodzą: przewodniczący Rady – Pan Mariusz Gaca, Wiceprezes Zarządu Orange Polska, prezydenci polskich miast oraz liczni przedstawiciele dostawców rozwiązań dla sektora. W nadchodzącej edycji w Radzie Programowej zasiedli m.in.:

• Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska
• Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi
• Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublina
• Ronald Binkofski –Dyrektor Generalny Polskiego Oddziału Microsoft
• Leszek Hołda – Prezes Zarządu Integrated Solutions

Poprzednia edycja Smart City Forum zgromadziła ponad 600 kluczowych przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych, administracji centralnej oraz biznesu.

– Rzadko się zdarza, żeby zebrać tak wielu przedstawicieli samorządów, firm, instytucji państwowych w jednym miejscu, i szukać rozwiązań, które będą progresywne, prorozwojowe, innowacyjne dla naszych miast. – mówi Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska. I ta konferencja sprawia, że przez dwa dni możemy ze sobą rozmawiać, inspirować się nawzajem, szukać rozwiązań, które będą rozwijały nasze miasta. I to jest fantastyczne.

Dodatkowo podczas tegorocznej edycji odbędzie się Wielka Gala Smart City Forum, podczas której zostaną rozdane nagrody dla osób, miast i firm, które swoim działaniem wyróżniły się w następujących kategoriach:

• Człowiek Roku
• Rozwiązanie Roku
• Inteligentne Miasto Roku – do 100 tys. Mieszkańców
• Inteligentne Miasto Roku – 100-500 tys. Mieszkańców
• Inteligentne Miasto Roku – powyżej 500 tys. Mieszkańców

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: http://smartcityforum.pl/

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności