Solgaz – społecznie odpowiedzialni #solidarnizukrainą

Solgaz to polski producent sprzętu AGD z 20 letnim doświadczeniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Firma prężnie rozwija się i codziennie stawia kolejny krok na przód, wprowadzając z powodzeniem na rynek sprzętu AGD rozwiązania, których nie ma nikt inny na świecie. Solgaz jednak nie zapomina, że działanie firmy, to nie tylko produkt i sprzedaż. Firma od lat wspiera lokalne inicjatywy, będąc wsparciem w najbliższym otoczeniu społecznym.

 

– Obecnie w sytuacji jakiej znaleźli się nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, także nasi partnerzy biznesowi, pełni empatii i solidaryzując się z Ukrainą wspieramy zbiórki, przekazujemy potrzebny sprzęt do placówek czy mieszkań przygotowanych specjalnie dla uchodźców z Ukrainy – mówi prezes firmy Solgaz Ireneusz Bartnikowski.

Dziś firmę SOLGAZ odwiedziła Małgorzata Włochal, Dyrektor Departamentu Obsługi Inwestora Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o, aby odebrać przygotowane sprzęty AGD do wyposażenia kolejnych mieszkań dla Ukraińców uciekających przed wojną.

Działania pomiędzy Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną a Miastem Wałbrzych mają na celu pomoc uchodźcom poprzez przygotowanie i wyposażenie mieszkań, które Urząd Miasta chce udostępnić. Dalszy plan wsparcia obejmuje pomoc w usamodzielnieniu się osób, które znajdą w Polsce nowy dom i podjęciu przez nich pracy.

– Nasze produkty dystrybuujemy aktualnie do 30. krajów na świecie, także na Ukrainę. Nasi partnerzy zawieszają działalności wstępując do armii, tak wspierają swój kraj. Wierzymy, że nasze działania, mimo że są kroplą w morzu potrzeb uchodźców z Ukrainy, będą dla nich realnym wsparciem – mówi prezes firmy Solgaz Ireneusz Bartnikowski.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, to m.in. odpowiedzialność za własne działania, to wsparcie i wpływ na rozwój regionu i lokalnej gospodarki, ale i ukierunkowanie na otoczenie, w którym firma działa i funkcjonuje. Społecznie aktywna i otwarta na pomoc firma SOLGAZ skutecznie pokazuje, że działania CSR nie są zarezerwowane tylko dla wielkich marek i otwartość na potrzeby społeczności lokalnej to obowiązek każdego przedsiębiorcy.

#solgaz #solidarnizukraina #WSSE #pomagamyukrainie

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności