Space Between Us – luksus personalizacji przestrzeni


Rok 2016 uświadomił obserwującym trendy współczesnego designu, że pomimo ogromnej ilości nowych pracowni – projekty wielu z nich bywały identyczne. Na targach mebli królowały sklonowane wersje „stolików rzeczek” i niezliczone formy mebli oparte na surowej desce i gotowych elementach łączących. Używana w realizacjach stal czarna była najczęściej proszkowana na intensywny kolor, bądź surowa.

 

Brakowało szlachetnej struktury srebrnego metalu. Nie da się zrozumieć powodów, dla których metal w czystej – szlachetnej i podkreślającej swoją fakturę formie jest tak bardzo niedoceniany.

Najsmutniejszy był fakt, iż wiele projektów minionego roku było kopiami tych, które koneserzy architektury znają od lat, głównie z amerykańskich pracowni. Dobrze, że Greg Klassen mieszka daleko i zapewne nie śledzi naszej prasy, bo mógłby zdziwić się widząc w wielu czasopismach swoje projekty uznane w naszym kraju za nowatorskie pomysły. Przecież stal może być zaprezentowana w swojej najpiękniejszej barwie i interesującej formie, eksponować fakturę, podkreślać kształt, wyrażać przestrzeń i charakter użytkownika.

Od początku cywilizacji ludzie starali się wyróżniać z pośród plemienia, czy innej społeczności. Tatuowali swoje ciała (chociaż jak wiadomo w Biblii jest to zakazane), przyozdabiali siebie i domostwa najróżniejszymi rzeczami, aby w ten sposób podkreślić swój indywidualizm jak i z innych powodów. Władcy i rządzący nie szczędzili środków, aby prześcigać się w wymyślnych projektach – odróżniających ich od pozostałych mieszkańców i podwładnych. Przepych, bogactwo  i projekty w jednym tylko egzemplarzu dla posiadacza były synonimem władzy i sukcesu. Pradawne pałace, zamki, posiadłości – przetrwały, a ich pomysłowość, wystrój i urządzenie – podziwiają współcześni projektanci – często starając się inspirować najciekawszymi i oryginalnymi, w tym także już klasycznymi w naszej kulturze realizacjami.

1

W XX wieku rozwój wielu dziedzin był bardzo dynamiczny i wielokierunkowy. Technika, przemysł, poziom sztucznej inteligencji wspinał się na coraz wyższy poziom. Ogromny postęp sprawił, że staliśmy się wymagający i wybredni, a co najważniejsze – wiele dóbr luksusowych stało się towarem w zasięgu  średnio zarabiającego pracownika krajów Europy Zachodniej.  Oczywiście nadal świat szokuje nas dziwactwami, które często bywają określane szalonymi fanaberiami, ale tylko niewielki procent ludzi na naszym globie może sobie pozwolić na iPad a, który kosztował 1,2 mln Dolarów, czy Smartphona wykonanego ze złota i diamentów za które pewien przedsiębiorca zapłacił 1,3 mln Dolarów. Oryginalne i nietypowe produkty muszą kosztować, gdyż często realizowane są w pojedynczych egzemplarzach. Co do tego, że cena definiuje ich prestiż – nie  mamy wątpliwości.

Posiadłość Billa Gatesa uchodzi za dom ze snów z m.in. 200 m biblioteką i basenem wyposażonym w podwodny system audio. Nowojorski apartament Donalda Trumpa dosłownie tonie w złocie. W stalowym kolorze stało na ogromnym biurku jedynie najnowsze Apple. Najdroższa posiadłość należy do hollywoodzkiego producenta – Aarona Spellinga. Wyceniana jest na 150 mln dolarów.

W niej jak i wielu innych rezydencjach najbogatszych – umieszczone zostały meble zaprojektowane według indywidualnych preferencji i oczekiwań jej mieszkańców.

2

W Polsce również wiele osób realizuje swoje osobiste wizje. Panie chodzą w sukniach stworzonych tylko dla nich. Samochody zamawiane są zgodnie z preferencjami Panów. To samo dotyczy otaczającej przestrzeni, która ma podkreślić wyjątkowość miejsca i właścicieli.

Biżuteria z imieniem osoby ukochanej, tatuaż z ważnym wydarzeniem, czy portretem – to przykłady wyrażenia własnej osobowości, charakteru, czy historii. Podobnie możemy postąpić z doborem mebli i dodatków wybierając ulubiony motyw, napis i stylistykę.

Wrocławska pracownia Space Between Us stawia na indywidualne projekty. Projekty VIP Design, powstają przy udziale ich właściciela, który jest współtwórcą w procesie tworzenia oryginalnego i niepowtarzalnego dzieła. Wspólnie z współtwórcą tworzymy meble z ulubioną sentencją, życiowym mottem lub firmowym logiem, które sprawdzają się zarówno w sferze relaksu, jak i w otoczeniu zawodowym. To silna wizytówka każdej osobowości, która chce zakomunikować otoczeniu swoją pozycję, przewagę i wartości.

11

Pracownia SPACE BETWEEN US w  realizacjach  mebli  łączy funkcjonalność, styl i  oryginalną formę – kształtując przestrzeń zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Grubość stali szlachetnej i szkła hartowanego użytego w projektach zależy od wielkości i przeznaczenia mebla. Wycinane laserowo ażury – wykonane są szczegółowo i precyzyjnie. Profesjonalizm, estetyka, ponadczasowość – to priorytety projektantów studia.

Space Between Us realizując nietypowe projekty, zawsze szuka nowatorskich rozwiązań – tworząc z pasją i zaangażowaniem.  Charakterystyczne detale oraz proporcje form w meblach użytkowych, oświetleniu oraz dekoracjach tworzą efekt, któremu warto zaufać!

Pozwólmy sobie na luksus personalizacji i twórzmy meble pokazujące kim jesteśmy  i co myślimy o otaczającej nas przestrzeni, w której żyjemy I pracujemy na co dzień.  Nic bardziej nie zmienia miejsca, w którym mamy relacje z innymi ludźmi, niż dedykowanie jej funkcji, kształtowanie wizerunku i twórcze napięcie,  wyrażane  przez indywidualne i oryginalne projekty. Ład, nowoczesna forma, kolory, kształty, użyteczność – to wszystko można indywidualnie maksymalizować.

Sztuka jest użytkowa i funkcjonalna – wystarczy chcieć ją wprowadzić do swojego życia!  To motto wyrażające ideę Space Between Us – Przestrzeni Pomiędzy Nami!

Izabela Gądek

 

SPACE BETWEEN US

www.spacebetweenus.pl,  info@spacebetweenus.pl

+48 739 213 726,  +48 694 44 88 40

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności