Specjalny pokaz kolekcji Macieja Zienia dla Tubądzina


W środę, 29 listopada, w przestrzeniach łódzkiego hotelu andel’s odbył się pokaz kolekcji „Sweet Dreams” Macieja Zienia. Projektant pokazał swoją najnowszą linię ubrań z okazji otwarcia nowej fabryki płytek Grupy Tubądzin w Sieradzu. Designer współpracuje z marką już od siedmiu lat. Pokaz podziwiało ponad 400 zaproszonych gości.

 

Maciej Zień projektuje dla firmy Tubądzin od 2009 roku. W tym czasie stworzył sześć wyjątkowych serii płytek inspirowanych światowymi metropoliami i już pracuje nad kolejnymi. Pokaz ubrań z linii „Sweet Dreams” w hotelu andel’s został zorganizowany z okazji otwarcia fabryki Grupy Tubądzin w Sieradzu. Jest to najnowocześniejsza inwestycja tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. W fabryce będzie wytwarzanych ok. 3 mln mkw. płytek rocznie, w tym także tych, wykreowanych przez Zienia.

pokaz-macieja-zienia-dla-grupy-tubadzin-3

Podczas pokazu w przestrzeniach hotelu andel’s projektant zaprezentował 17 sylwetek ze swojej ostatniej kolekcji „Sweet Dreams”. Inspiracją do jej stworzenia były dla niego podróże po Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Kreacje zostały wykonane ze szlachetnych tkanin. Zień wzbogacił je dodatkowo elementami 3D, ręcznie tkanymi haftami oraz kryształami Svarowskiego. Dzięki wykorzystaniu motywów ważek, węży, a nawet smoków, kolekcja sprawiła wrażenie magicznej i baśniowej. Pojawiły się w niej także elementy inspirowane słynną nowelą Antoine de Saint- Exupery’ego „Mały Książę”.

pokaz-macieja-zienia-dla-grupy-tubadzin-2

Premierowy pokaz kolekcji odbył się we wrześniu w Warszawie, natomiast wczorajsza prezentacja została wzbogacona o pięć modeli dotychczas nieprezentowanych sukien ślubnych.

Dla marki Tubądzin Maciej Zień zaprojektował do tej pory linie płytek tj.: Monaco, London, Barcelona, Berlin, Paris i Tokyo, z czego trzy ostatnie odświeżył w tym roku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności