lederboard

Sportowe limuzyny dla prezesa


Sportowe limuzyny to segment, którego nie trzeba reklamować. Będąc częścią firmowej floty – najczęściej limuzyną prezesa – stanowią idealny kompromis pomiędzy sportowymi osiągami, a luksusowym wyposażeniem i przestronnym wnętrzem. Oto najlepsze salonki dostępne na naszym rynku godne miana czterodrzwiowych supersamochodów.

 

 

Lexus GS F

Najmocniejsza odmiana tego modelu wyposażona jest w silnik V8 o pojemności 5 litrów i mocy 477 KM. Napęd przekazywany jest na koła tylne za pośrednictwem ośmiobiegowej, automatycznej sportowej przekładni SPDS z bezpośrednią zmianą przełożeń. Układ ten pozwala na przyspieszenie od zera do 100 km/h w czasie 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 270 km/h. Cena tego modelu zaczyna się od około 445 tys. zł, a na liście wyposażenia można znaleźć między innymi zawieszenie o zmiennej charakterystyce, aktywny mechanizm różnicowy TVD oraz wykończenie z Alcantary i audiofilski, 17-głośnikowy system audio Mark Levinson. Dopłaty nie wymaga Lexus Safety System – w jego skład wchodzą między innymi: aktywny tempomat dla wysokich prędkości, asystent utrzymania pasa ruchu, system ochrony przedzderzeniowej i system rozpoznawania znaków drogowych.

bmw_m550i_xdrive_2018_1600_01

BMW M550i xDrive

Pod maską niemieckiej limuzyny umieszczono 8-cylindrowy silnik o pojemności 4,4 litra i mocy 462 KM. Napęd przekazywany jest na cztery koła, a za przyczepność odpowiada adaptacyjne zawieszenie. Sprint do setki zajmuje 4 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Od standardowej wersji samochód różni się mocniejszymi hamulcami, obniżonym zawieszeniem i zmienionym układem kierowniczym. Uważny obserwator zauważy również podwójnie zakończony układ wydechowy oraz potężne aluminiowe obręcze. Ceny tego modelu zaczynają się od około 412 tys. zł.

audi_s6_2015_1600_01

Audi S6 Quatro

Za kwotę około 400 tys. zł można stać się właścicielem Audi S6. Samochód napędzany jest 4-litrowym silnikiem o mocy 450 KM, a napęd przekazywany jest na cztery koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h to 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Na liście wyposażenia można znaleźć między innymi system audio automatycznie dostosowujący głośność do prędkości jazdy oraz wyświetlacz head-up, a także sportowe fotele i 6-kanałowy wzmacniacz z dziesięcioma głośnikami.

mercedes_benz_e43_amg_4matic_2017_1600_01

Mercedes E 43 AMG 4MATIC

Trzylitrowy motor V8 o mocy 401 KM i 9-biegowa automatyczna przekładnia pozwalają tej niemieckiej limuzynie rozpędzić się od zera do setki w czasie 4,6 sekundy. Cena auta to około 360 tys. zł. Samochód został wyposażony w wyczynowe hamulce i 19-calowe obręcze z lekkich stopów oraz pneumatyczne zawieszenie.

infiniti_q70_2015_1600_03

Infiniti Q70

Najmocniejsza odmiana oferuje 320 KM. Pod jej maską znajduje się silnik o pojemności 3,7 litra, a napęd przekazywany jest na koła tylne za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach. Cena samochodu to około 290 tys. zł. Auto wyposażone jest między innymi w układ czterech kół skrętnych, system ochrony w razie zagrożenia kolizją oraz układ kamer 360 stopni.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności