lederboard

Sposoby na szybką sprzedaż samochodu

Kiedy decydujemy się na sprzedaż samochodu, zapewne nie chcemy czekać zbyt długo na sfinalizowanie transakcji. Zwykle pozbycie się starego auta wiąże się z chęcią nabycia nowszego pojazdu, a im krócej pozostajemy bez środka transportu, tym lepiej. W jaki sposób szybko sprzedać auto?

Sprzedaż tradycyjna – czy wystawiając ogłoszenie, można szybko sprzedać auto?

Odpowiedź na to pytanie to złożona kwestia, gdyż na szybkość sprzedaży wpływa wiele czynników. Dwie najważniejsze kwestie, o których musimy pamiętać, to model samochodu oraz atrakcyjność samej oferty. Nawet jeżeli dysponujemy autem, które cieszy się dużym wzięciem, przyjdzie nam czekać na sprzedaż średnio nieco ponad miesiąc, natomiast mniej popularne lub droższe samochody znajdują nabywców średnio po dwóch miesiącach – pojazdy dostawcze chętnych przyciągają po jeszcze dłuższym czasie. Drugim czynnikiem jest napisanie atrakcyjnej oferty i zrobienie odpowiednich zdjęć – najlepiej po wizycie w myjni oraz znalezieniu odpowiednio wyglądającej lokacji. Im więcej czasu oraz pieniędzy – np. na pozycjonowanie oferty – poświęcimy na przygotowania do sprzedaży, tym krócej będziemy czekać na chętnych.

Skup samochodów – dla osób, którym zależy na czasie

Jeżeli na sfinalizowanie transakcji nie chcemy czekać miesiąca albo dwóch, najlepszym wyborem będzie kontakt ze skupem samochodów autozmieniarka.pl. Tego typu firmy oferują swoim klientom błyskawiczną obsługę zlecenia, dzięki czemu umowę można podpisać już po kilkudziesięciu godzinach. Procedura sprzedaży przy współpracy ze skupem jest niezwykle prosta i nie wymaga od właściciela auta wiele wysiłku, a także eliminuje potrzebę jazd próbnych oraz wizyt w warsztatach wraz z kolejnymi chętnymi do kupna. Już w czasie pierwszego kontaktu ze skupem zostają przekazane informacje, umożliwiające wstępną wycenę samochodu – w tym proponowana cena oraz zdjęcia. Kolejnym krokiem jest ustalenie terminu oględzin auta przez specjalistę, który oceni zgodność wyceny ze stanem faktycznym. Niektóre kwestie związane z kondycją lakieru, podwozia czy wnętrza mogą być ocenione wyłączenie podczas takich oględzin. Po ustaleniu ostatecznej ceny, właściciel auta otrzymuje ostateczną ofertę, którą może zaakceptować lub odrzucić. Warto nadmienić, że obydwie wyceny są bezpłatne i nie zobowiązują sprzedającego do zawarcia transakcji.

Po podpisaniu umowy sprzedający natychmiast otrzymuje pieniądze w gotówce – lub innej dogodnej formie płatności – a samochód zostanie odebrany przez pracowników skupu w ustalonym terminie. Nawet jeżeli dysponujemy uszkodzonym autem, które nie jest w stanie samodzielnie pokonać drogi do siedziby firmy, skup zadba o jego transport z pomocą lawety. Ważną cechą skupu jest brak wymagań wobec nabywanych pojazdów, co umożliwia sprawne sprzedanie nawet aut, które nie cieszą się dużą popularnością na rynku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności