lederboard

Spotkanie gwiazd – relacja z wernisażu DIVY


We wtorek 16 lutego odbyło się w Warszawie wyjątkowe spotkanie, łączące ludzi sztuki, miłośników malarstwa i muzyki. Galeria BE-ART exclusive w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej zorganizowała wernisaż i wystawę sprzedażową prac Małgorzaty Bieniek-Strączek tworzącej pod pseudonimem Maggie PIU.

 

Malarstwo i grafika Maggie Piu, mieścić się w estetyce secesyjnej, jest połączeniem wizji kobiety „art nouveau” z surrealistyczną wizją kobiecego ciała. Profesor Wiktor Zin który, przed laty, miał okazje poznać prace artystki, tak wyraził swoją opinię: „Olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu, sądzę że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy.”

Obrazy znajdujące się na wystawie, charakteryzują się bogatą ornamentyką i precyzją detalu. Tematem przewodnim wystawy są obrazy, należące do serii DIVY.

Zaproszeni goście mogli napawać swoje zmysły sztuką w różnej formie. Wieczór otwarcia wystawy DIVY, wzbogacony został, dzięki staraniom galerii BE-ART exclusive, mini koncertem, zatytułowanym „Vissi d`arte, vissi d`amore.” Zaproszenie przyjęła i zgodziła się wystąpić przed zgromadzoną publicznością, cudowna artystka, śpiewaczka operowa i operetkowa (mezzosopran liryczno-dramatyczny) Anna Maria Adamiak. Połączenie tych dwóch form sztuki, zyskało wielki aplauz ze strony przybyłych gości.

 

maggie_piu_relacja_z_wernisazu_divy (16)

Niezwykła technika i styl prezentowanych prac, przyciągnęły na wtorkowy wernisaż tłumy gości. Wśród przybyłych na wernisaż, byli zarówno przyjaciele, miłośnicy talentu Maggie Piu, jak również grono znamienitych artystów którzy pragnęli wraz z nami powitać Małgorzatę Bieniek i jej obrazy w Warszawie.

Pośród wybitnych artystów wymienić należy min takie nazwiska jak: Bogusław Lustyk, Jasmin Šoljanin, Dominik Jasiński, Piotr Rzeczkowski i inni. Na wernisażu gościliśmy także, ludzi biznesu i polityki. Jednym z nich, był wybitny polski politolog Wawrzyniec Konarski. Spośród przedstawicieli mediów będących na otwarciu wystawy, wymienić należy, takie znane i lubiane osoby jak Ryszard Rembiszewski oraz dziennikarz Tomasz Zapert. Wielką radością była dla nas także obecność na wernisażu, takich osobowości jak: Beata Danuta Postnikoff, Włodzimierz Adam Brodniak, Xavier Panseri, JulienHallier i wielu innych.

 

divy_maggie_piu_plakat_fragment

Wystawę DIVY maggie PIU, można oglądać do 23 marca 2016 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ul. Trębacka 4.

Osoby zainteresowane zakupem prac mogą zrobić to za pośrednictwem galerii BE-ART. exclusive na www.be-art.pl

W czasie trwania wystawy, na hasło Divy, można uzyskać do 10% rabatu, od cen wystawowych.

Zapraszam do odwiedzenia wystawy!
Lidia Bąk
kurator wystawy

foto: Rafał Korzeniowski i Piotr Wiśniewski
.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności