Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować...
Strona głównaPrawoSprawdź swoją wiedzę w ogólnopolskiej Olimpiadzie

Sprawdź swoją wiedzę w ogólnopolskiej Olimpiadzie


Zrób pierwszy krok do kariery prawniczej. Weź udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich, zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Rejestracja uczestników trwa do 1 listopada 2015 r.

 

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zarówno liceów,  jak i techników. Jej celem jest kształtowanie postaw i kompetencji obywatelskich oraz podnoszenie świadomości i rozwijanie kultury prawnej wśród młodzieży.

– Chcemy przygotować młodych ludzi do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Mamy nadzieję, że Olimpiada zainspiruje ich do działań, sprawdzonych w społecznościach o dłuższej tradycji obywatelskiej niż nasza. Zachęcamy uczniów do samodzielnego zdobywania oraz rozwijania wiedzy o społeczeństwie i zasadach prawnych. Jesteśmy zdania, że to właśnie młode pokolenie stanowi przyszłość Europy i będzie miało istotny wkład w budowanie wspólnoty europejskiej i demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego – mówi dr Mieczysław Błoński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. – Czekamy na Was. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów – zachęca.

Plakat Olimiada

W pierwszej edycji Olimpiady trójka finalistów wyjedzie do instytucji unijnych w stolicach europejskich, takich jak Bruksela, Luksemburg i Strasburg. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę, a także będą mieć niepowtarzalną szansę na poznanie rówieśników z całej Polski, o takich jak oni zainteresowaniach.

– Przyjęta formuła ma również na celu stworzenie możliwości zdrowego współzawodnictwa oraz sprzyjanie rozwojowi uzdolnionych uczniów. Olimpijczycy zwykle bardzo dobrze sprawdzają się później w roli studentów, po ukończeniu nauki zasilają szeregi kadr menedżerów, nauczycieli akademickich i wysokiej klasy specjalistów, a także są aktywnymi uczestnikami życia publicznego – zwraca uwagę dr Mieczysław Błoński.

Olimpiada będzie przebiegać w trzech etapach. Pierwszy, to eliminacje szkolne, które mają charakter testu pisemnego. Odbędą się w każdej z zainteresowanych szkół. W kolejnych etapach uczestnicy rozwiązują testy pisemne oraz zadania otwarte. Etap drugi obejmuje eliminacje okręgowe, które będą miały miejsce we wskazanych placówkach znajdujących się w miastach wojewódzkich. Finaliści z najwyższą liczbą punktów przechodzą do trzeciego etapu, który odbędzie się na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Zgłoszenie udziału szkoły odbywa się za pomocą formularza on-line zamieszczonego na stronie http://olimpiada.lazarski.pl/zgloszenia/.

Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłoszenia mailowe, wpisując w tytule „Zgłoszenie” na adres: e.milan@lazarski.edu.pl.

Prosimy o podanie imienia i nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu oraz adresu szkoły.

Pomoce dydaktyczne i akty prawne, zgodnie z zakresem merytorycznym Olimpiady, znajdują się na dedykowanej platformie internetowej. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę http://olimpiada.lazarski.pl/.