Sprytne rady na oszczędzanie!

Dla jednych oszczędzanie to kwestia mody na „less waste” i bycie eko. Dla innych – konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości, gdzie w wyniku epidemii covid-19 ludzie tracą pracę lub mają mocno ograniczone dochody. Na szczęście oszczędzanie nie musi być udręką. Wystarczy zastosować w praktyce kilka sprytnych pomysłów!

 

Jeszcze niedawno można było śmiało stwierdzić, że żyjemy w czasach nadmiaru. Nasze szafy dosłownie nie zamykały się od nadmiaru ubrań, a mimo to i tak biegłyśmy na wyprzedaże. Półki w naszych łazienkach zastawione były kosmetykami, a my wciąż kupowałyśmy ich więcej, niż potrzeba. Na zakupach wrzucałyśmy do wózka wszystko, co w danej chwili wydawało nam się potrzebne i co tylko nasze dzieci sobie zażyczyły… Czas wreszcie skończyć z taką bezrefleksyjną postawą! Bez względu na naszą motywację warto zacząć stosować się do zasady sztuki umiaru już dziś!

Oszczędzanie – nowy trend w pielęgnacji

Najnowsze badania dowodzą, że wcale nie potrzebujemy tylu kosmetyków, ile kupujemy. Dlaczego? Przede wszystkim, stosowanie zbyt wielu kosmetyków „rozleniwia” skórę, podrażnia ją i niszczy naturalny płaszcz lipidowy. O wiele lepiej wklepywać w skórę cieńszą warstwę kremu lub balsamu, a na włosy stosować nieco rozrzedzony wodą szampon. Sprytnym patentem na oszczędzanie swojej kieszeni czy planety są też kosmetyki ekologiczne, a najlepiej wykonane przez nas własnoręcznie. Inspiracje? Znajdziesz je w sieci!

Wielka sprawa – mała garderoba

Niby każdy z nas wie, że łatwiej utrzymać porządek gdy otacza nas mniej rzeczy. Mimo to na hasło wyprzedaż wciąż reagujemy jak pies Pawłowa… Czas z tym skończyć i zacząć kontrolować wydatki na ubrania. Pomóc w tym może przegląd zawartości naszej szafy. Okazać się może wtedy, że ukrywa się w niej mnóstwo nowych rzeczy z nieoderwanymi metkami… Pamiętaj też, że jeśli pracujesz zdalnie, nie daj się skusić na zakup nowego kostiumu, eleganckiej bluzki czy szpilek. Takie zakupy spokojnie możesz odłożyć na inny czas…

Gazetki promocyjne – prosty trick, a działa!

Czas skończyć z bezrefleksyjnymi zakupami i… zostawianiem w sklepowej kasie kwoty, która może szokować. Jak skutecznie przeprowadzić taką rewolucję? Pomocne może okazać się planowanie zakupów. Jeśli ta czynność kojarzy ci się z żmudnym przeglądaniem kuchennych szafek i skrętnym zapisywaniu w wyłącznie tych produktów, które się kończą, możesz odetchnąć z ulgą. Wystarczy, że zaczniesz regularnie przeglądać gazetki promocyjne, by przekonać się, że oszczędzanie poprzez planowanie zakupów może być proste i przyjemne.

W serwisie gazetki-promocyjne.pl znajdziesz oferty zarówno sklepów wielkopowierzchniowych, jak i mniejszych dyskontów. Porównanie ich oferty nieraz cię zaskoczy, okazać się może, że sklep, w którym od dawna „z przyzwyczajenia” robiłaś zakupy, wcale nie ma tak konkurencyjnych cen, jak to się wydawało… Gazetki promocyjne to również znakomity patent na to, by lepiej zaplanować każde wyjście z domu – wszystko po to, by nie narażać się na niebezpieczeństwo… I na niepotrzebne wydatki!

Oszczędzanie może kojarzyć się z modą, przyjemnością i sprytem. Jedno jest pewne – warto zacząć oszczędzać już dziś!

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności