lederboard

Średnia cena noclegu w Polsce we wrześniu nawet o 30 proc. niższa niż w wakacje

Wrzesień w polskiej turystyce to czas krótkich wyjazdów, najchętniej w góry, jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl. Wśród 5 najczęściej wyszukiwanych miejscowości aż 4 położone są górach, a najpopularniejsze dotychczas Władysławowo zostało zdeklasowane przez Zakopane. Szacowana średnia cena noclegu za osobę na dobę, która na przełomie lipca i sierpnia wynosiła 105 zł, we wrześniu wynosi 74 zł.

 

 

 

Okres szkolnych wakacji zbliża się ku końcowi, choć studenci, którzy nie zdają egzaminów w sesji wrześniowej, mają przed sobą jeszcze sporo wolnego, jak i pary bez dzieci. Dlatego wrzesień jest również często wykorzystywany na wypoczynek. Wraz z upływem lata widać wyraźną zmianę w turystycznych upodobaniach Polaków. O ile przez ostatnie 3 miesiące ulubionym kierunkiem wyjazdów było morze i województwa pomorskie oraz zachodniopomorskie, to wśród osób planujących wyjazdy na wrzesień większym zainteresowaniem cieszą się południowe regiony kraju, jak wynika z danych polskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl, odwiedzanego w sezonie nawet przez 4 mln użytkowników miesięcznie.

– Studenci i osoby nieskrępowane koniecznością planowania odpoczynku w trakcie szkolnych wakacji chętnie wyjeżdżają we wrześniu, kiedy obłożenie w miejscowościach turystycznych jest mniejsze, a ceny po sezonie zaczynają spadać. Według naszych szacunków na podstawie już opłaconych zaliczek średnia cena noclegu za osobę na dobę miesiąc temu wynosiła 105 zł, we wrześniu będzie to 74 zł – mówi Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl Aktualnie w naszym serwisie widzimy rosnącą liczbę zapytań o możliwość zakwaterowania w terminach wrześniowych. Widać, że Polacy chcą przedłużać wakacje.

 Jesienią Polacy ruszają w góry

Najwięcej użytkowników zainteresowanych wrześniowym wyjazdem na terenie Polski – niemal 30 proc. –  poszukuje noclegów w województwie małopolskim. Liczba zapytań o zakwaterowanie łącznie w województwach pomorskim i zachodniopomorskim, która jeszcze miesiąc temu stanowiła 70 proc., zmalała do 37,5 proc. Inaczej wygląda również lista najczęściej wyszukiwanych miejscowości, w okresie wakacyjnym niemal całkowicie zdominowana przez te nadmorskie. Wśród wyszukiwań zakwaterowania na wrzesień połowę stanowią miejscowości górskie, Władysławowo  spadło z pierwszej pozycji na szóstą, a jego miejsce zajęło Zakopane. Na drugie miejsce z szesnastego przeniósł się Karpacz. Trzecią miejscowością, w której turyści najczęściej szukają zakwaterowania, jest Kołobrzeg, czwartą Szczawnica, a piątą Szklarska Poręba.

We wrześniu najczęściej wyjeżdżamy na 2 dni

Na podstawie danych Nocowanie.pl widać, że Polacy wolą wyjeżdżać na dłużej w miesiącach wakacyjnych. W czerwcu i lipcu ok. ¼ użytkowników szukała zakwaterowania na pobyt 7-dniowy. Na wrzesień jest to już 14 proc., natomiast ponad 20 proc. jest zainteresowane pobytem 2-dniowym, a 15 proc. trzydniowym. O ile wcześniej co czwarty wyjeżdżający chciał zarezerwować noclegi dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci, a 16 proc. dla dwojga dorosłych z jednym dzieckiem, to na terminy wrześniowe najwięcej zapytań – aż 41 proc. – dotyczy dwojga dorosłych. Liczba poszukujących zakwaterowania par z jednym dzieckiem spadła do 8,5 proc., a z dwojgiem do 7 proc. Liczba osób chcących wyjechać samotnie wzrosła z 1,5 proc. aż do 6 proc.

Niezmienną popularnością cieszy się natomiast zakwaterowanie w kwaterach i pokojach, którego poszukuje 35 proc. turystów, a także w domkach, których dotyczy 26 proc. wyszukiwań. Noclegami w hotelach i ośrodkach SPA jest zainteresowanych niecałe 2 proc. wyjeżdżających.

By zapewnić swoim użytkownikom przyjemne wakacje, nawet w razie kiepskiej pogody, Nocowanie.pl wspólnie z serwisem czytelniczym Legimi oferują kod na pobranie darmowego e-booka dla osób, które dokonają rezerwacji noclegu za pośrednictwem Nocowanie.pl. Akcja trwa do 15 września. Więcej informacji na jej temat znajduje się tutaj.

 

Nocowanie.pl to lider wśród polskich portali turystycznych, który od 17  lat dba o to, by planowanie wypoczynku było proste, łatwe i przyjemne. W sezonie korzysta z niego nawet 4 mln użytkowników miesięcznie. Baza ofert obejmuje obiekty noclegowe w Polsce oraz za granicą, m.in. w Anglii, Austrii, Bułgarii, Czechach czy na Słowacji. Oprócz wyszukiwarki noclegów prezentuje również informacje o atrakcjach turystycznych i lokalnych imprezach, rozkładach jazdy, prognozach pogody. Portal nieustannie się rozwija i wprowadza udogodnienia, takie jak bezpieczne płatności online czy wirtualne spacery po obiektach. Udostępnia również aplikację mobilną dla właścicieli obiektów noclegowych, do prowadzenia komunikacji z turystami i zarządzania pozycjonowaniem obiektu.

Więcej informacji:

http://nocowanie.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności