„Start-up challenge”. Na London School of Economics rusza konkurs dla polskich przedsiębiorców

Polscy studenci London School of Economics and Political Science i członkowie stowarzyszenia LSE SU Polish Business Society organizują konkurs dla młodych przedsiębiorców. Celem „Start-up challenge” jest udzielenie wsparcia mentorskiego projektowi, który ma największy potencjał do odniesienia biznesowego sukcesu. W jury zasiądą m.in. Sebastian Kulczyk, Krzysztof Krawczyk i Tytus Cytowski. Na zgłoszenia start-upowych projektów organizatorzy czekają do połowy lutego.

 

 

– Historia zaczyna się w lutym. Spotkałem się z Sebastianem [Kulczykiem – przyp. red.] na konferencji LSE SU Polish Economic Forum. Braliśmy udział w tym samym panelu dyskusyjnym. Po nim mieliśmy okazję porozmawiać i poznać się – opowiadał w wywiadzie dla magazynu „Forbes” Michał Borkowski, prezes platformy edukacyjnej Brainly. Kilka miesięcy po Forum na prestiżowej London School of Economics, Brainly zdobyło nowego inwestora. Rozwój platformy oraz jej dalszą ekspansję dofinansowała firma Kulczyk Investments.

Historia Michała Borkowskiego i Sebastiana Kulczyka, którzy dzięki udziale w LSE SU Polish Economic Forum 2017 nawiązali współpracę, zainspirowała organizatorów tegorocznej edycji wydarzenia do stworzenia nowej inicjatywy – „Start-up challenge”. Konkurs jest otwarty dla młodych przedsiębiorców, którzy mają pomysł na start-up lub są w trakcie rozwijania swojej działalności biznesowej. Celem „Start-up challenge” jest udzielenie wsparcia mentorskiego projektowi, który ma największy potencjał do odniesienia sukcesu na polskim i światowym rynku.

Aby zgłosić swój start-up, wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na kilka pytań dotyczących pomysłu i planów na rozwój biznesu. Autorzy pięciu najlepszych projektów zostaną zaproszeni do Londynu na finał „Start-up challenge”, który odbędzie się 10 marca podczas LSE SU Polish Economic Forum 2018.

W Londynie młodzi przedsiębiorcy będą musieli zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem w formie Dragon’s Den. – Prezentacja finałowych projektów odbędzie się podczas Forum, przed ok. 700 uczestnikami konferencji. Wyróżnieni autorzy będą odpowiadali na pytania jurorów dotyczące ich konceptów biznesowych – wyjaśniają Filip Adamowicz i Cezary Hanczarek, koordynatorzy „Start-up challenge”.

W jury konkursu zasiądą m.in. Sebastian Kulczyk – prezes Kulczyk Investments, specjalizujący się w sektorze nowoczesnych technologii oraz absolwent London School of Economics; Krzysztof Krawczyk – dyrektor zarządzający CVC Capital Partners, posiadający wieloletnie doświadczenie w sektorze private equity, obecnie pełniący również rolę skarbnika i vice-prezydenta Polish Private Equity Association oraz Tytus Cytowski – założyciel Cytowski&Partners – spółki zajmującej się reprezentacją interesów rosnących przedsiębiorstw, absolwent Harvard Law School i ekspert ds. związanych z transakcjami korporacyjnymi oraz venture capital.

17191647_1013751455392387_2516213630230060303_o

Zwycięzcy, wyłonieni przez jury, otrzymają wsparcie konsultanta Bain&Co., który będzie pracował z nimi nad rozwojem biznesu. Kolejną z nagród jest miejsce w finale konkursu CVC Young Innovator Awards. Organizatorzy zamierzają wkrótce przedstawiać kolejnych jurorów i ogłaszać dodatkowe nagrody dla zwycięzców, ponieważ „Start-up challenge” cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów.

Poprzez inicjatywę „Start-up challenge” organizatorzy Forum chcą zainspirować młodych Polaków do tworzenia własnych inicjatyw biznesowych. – Zależy nam na tym, aby Forum było miejscem, gdzie rodzą się nowe pomysły i powstają biznesy, które w przyszłości będą kształtować polską gospodarkę i zwrócą uwagę Zachodu na dynamiczny rozwój inicjatyw młodych przedsiębiorców z Polski – mówi Wojciech Zych, współprzewodniczący LSE SU Polish Business Society, organizującego Forum. Krzysztof Stefanowicz, drugi współprzewodniczący, dodaje, że członkowie stowarzyszenia poprzez organizację Forum oraz konkursu „Start-up challenge” chcieliby mieć wkład w rozwój kraju. – Przez nasze inicjatywy dążymy do tego, by Polska stała się jeszcze bardziej atrakcyjnym rynkiem dla start-upów, a może i nawet „start-up hubem” Europy Centralnej.

Do realizacji tych wysoko postawionych celów organizatorzy potrzebują zaangażowania ze strony młodych Polaków. Studentów, którzy nie mają jeszcze pomysłu na swój biznes, zapraszają do udziału w LSE SU Polish Economic Forum 2018, by podczas konferencji znaleźli inspirację i poznali ludzi, którzy w przyszłości pomogą im rozwinąć biznesowe pomysły. Przedsiębiorców, którzy mają pomysł na start-up lub są w trakcie rozwijania swojej działalności, zachęcają do wzięcia udziału w konkursie.

Na zgłoszenia młodych start-upowców czekają do 16 lutego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.polisheconomicforum.org

 

Autor: Barbara Sokołowska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności