lederboard

Start-up NFWare, wyróżniony w konkursie Orange Fab, pozyskał fundusze na ekspansję międzynarodową


NFWare, start-up wyróżniony w zeszłorocznej edycji konkursu Orange Fab, pozyskał środki na ekspansję międzynarodową. W nowej rundzie finansowania, prowadzonej przez fundusz Sistema Venture Capital, wzięli udział dotychczasowi inwestorzy (fundusze Maxfield Capital i Almaz Capital) oraz należący do hiszpańskiego giganta telekomunikacyjnego Telefónica, akcelerator start-upowy Wayra. Pozyskane od nich środki, w wysokości 2 milionów dolarów, zostaną przeznaczone przez NFWare na rozwój biznesowy w Europie i Stanach Zjednoczonych.

 

– Technologie wirtualizacyjne staną się fundamentem infrastruktury sieciowej nowej generacji, w której sieć 5G i tzw. Internet Rzeczy (Internet of Things) będą kluczowymi czynnikami wzrostu znaczenia technologii NFV (Network Function Virtualization) w branży telekomunikacyjnej. W związku z tym rozwiązania takie jak nasze będą zyskiwać w najbliższym czasie na popularności. Dlatego chcemy zawczasu wzmacniać naszą pozycję w Europie oraz rozpocząć ekspansję na rynku amerykańskim – mówi Alexander Britkin, założyciel i prezes NFWare.

NFWare pomaga telekomom obniżyć koszty infrastruktury nawet o 70 proc.

NFWare zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem innowacyjnego oprogramowania do wirtualizacji routingu IP dla operatorów telekomunikacyjnych. Umożliwia ono przetwarzanie ruchu internetowego z prędkością oferowaną przez zaawansowany i drogi hardware, ale z wykorzystaniem standardowych serwerów x86. Produkty NFWare działają skutecznie nawet w krytycznych punktach sieci i pozwalają telekomom obniżyć koszty infrastruktury sieciowej nawet o 70 proc.

– Wielkość ruchu internetowego na świecie rośnie w sposób wykładniczy. Operatorzy telekomunikacyjni, firmy internetowe, centra danych muszą ciągle inwestować w zwiększanie możliwości swojej infrastruktury sieciowej. NFWare oferuje eleganckie technologicznie oraz efektywne rozwiązanie, pozwalając na znaczące zredukowanie kosztów i wzrost prędkości przetwarzania ruchu internetowego – mówi Alexey Katkov, szef funduszu Sistema VC, który prowadził aktualną rundę finansowania NFWare.

Hardware’owa wydajność dzięki software’owym rozwiązaniom

Produkty oferowane przez NFWare pozwalają na uzyskanie przepustowości ruchu internetowego na poziomie nawet 200 gigabitów na sekundę na jednej wirtualnej maszynie. Dla operatorów telekomunikacyjnych i centrów danych rozwiązania tego typu pozwalają na bardzo efektywne połączenie wydajności na poziomie podobnym do hardware’owego z elastycznością oferowaną przez software.

Produkty NFWare bazują na technologiach NFV (Network Function Virtualization) oraz SDN (Software Defined Networking). Rozwiązania oparte o te technologie pozwalają na migrację infrastruktury sieciowej do środowiska wirtualnego, umożliwiając firmom telekomunikacyjnym przechodzenie z rozwiązań hardware’owych na software’owe.

– NFWare jest dostawcą rozwiązań sieciowych nowej generacji, z „software’owym DNA”. Pomysł zespołu NFWare, aby wymyślić zupełnie nowe podejście do rozwiązań sieciowych w oparciu o platformę x86, był właściwy. W ten sposób można w pełni wykorzystać potencjał sprzętu już obecnego na rynku, łącząc go z rozwiązaniami chmurowymi w celu zakwestionowania dotychczasowego hardware’owego status quo – dodaje Dor Skuler, członek Rady Nadzorczej NFWare, zajmujący wcześniej stanowisko Vice President w firmie Alcatel-Lucent, gdzie był odpowiedzialny za stworzenie pierwszej na świecie platformy umożliwiającej wykorzystanie technologii NFV.

Rozwiązania nagradzane i sprawdzone przez gigantów telekomunikacyjnych

Rozwiązania oferowane przez NFWare są już obecnie stosowane przez wiodących europejskich operatorów sieciowych. Firma realizowała projekty dla największych operatorów telekomunikacyjnych, takich jak Telefónica i Rostelecom. W lutym 2017 roku NFWare ogłosiło nawiązanie współpracy z internetowym gigantem, Grupą Mail.Ru.

W 2016 roku firma została wyróżniona w polskim konkursie Orange Fab, w ramach którego wybierane są start-upy, z którymi telekomunikacyjny gigant nawiązuje współpracę w celu wspólnego rozwijania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W zeszłym roku NFWare wygrało również konkurs Challenge Up! organizowany przez Deutsche Telekom, Intel i Cisco.

Według analiz firmy doradczej Analysys Mason Group, wartość rynku rozwiązań umożliwiających wirtualizację infrastruktury sieciowej wynosiła w 2016 roku 2,4 miliarda dolarów. Do 2023 roku ma ona sięgnąć 29 miliardów dolarów. Wiodący operatorzy telekomunikacyjni planują zwirtualizować większość swoich sieci do 2020 roku.

 

***

O NFWare

NFWare jest dostawcą, który rozwija najszybszą na świecie technologię wirtualizacji routingu IP dla sieci telekomunikacyjnych i centrów danych. Firma została utworzona w 2014 roku jako start-up typu spin-off, wywodzący się z organizacji non-profit Applied Research Center for Computer Networks. NFWare brał udział w programie akceleracyjnym Wayra, prowadzonym przez hiszpańskiego operatora telekomunikacyjnego Telefónica. Spółka ma biura w Rosji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na jej temat można uzyskać pod adresem: www.nfware.com.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności