lederboard

Sukces TO JA! Grupa Pracuj wesprze kariery Polek

Grupa Pracuj została partnerem najnowszej edycji programu Sukces TO JA. Projekt Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką wspiera kobiety w rozwoju ich aktywności zawodowej. W dotychczasowych odsłonach programu udało się przeszkolić ponad 700 000 pań, wspartych wiedzą 120 ekspertów. Akcja startuje w maju i potrwa do grudnia br. Eksperci Pracuj.pl podzielą się wiedzą o rynku pracy w 12 webinarach, serii podcastów, artykułach i wywiadach. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Sukces TO JA to największy ogólnopolski program, którego celem jest wzmacnianie aktywności zawodowej kobiet. Pomaga im powrócić na rynek pracy, znaleźć lepsze miejsce zatrudnienia, zdobyć wiedzę oraz umiejętności niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą lub start-up. Opiera się on na dwóch kluczowych obszarach: poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń i znalezieniu inspiracji. Projekt umożliwia uczestniczkom wzięcie udziału w unikalnych webinarach, które odbywać się będą na dedykowanej platformie online – sukcestoja.pl. Znaleźć będzie można na niej także bezpłatne kursy internetowe, e-booki czy podcasty i filmy. Dotychczas w program Sukces TO JA zaangażowało się ponad 120 ekspertów oraz przeszkolono ponad 700 tysięcy kobiet.

Eksperci pomogą kobiecym talentom

Tegoroczna edycja wspierana jest przez Grupę Pracuj. Udział w wydarzeniach programu – między innymi w 12 webinarach, a także w serii podcastów Sukces Talks – wezmą eksperci serwisu Pracuj.pl, świetnie orientujących się w trendach i realiach rynku pracy.

– Cieszymy się, że w tym roku zostajemy partnerem projektu. Z badań Pracuj.pl wynika, że kobiety wciąż dostrzegają liczne nierówności na rynku pracy wynikające z płci. Większość z nich jest też otwarta na szkolenia i programy wspierające rozwój zawodowy. Dlatego tak ważne było dla nas zaangażowanie się w program Sukces TO JA. Ma on ogromne znaczenie dla tysięcy kobiet w naszym kraju, które potrzebują wsparcia na drodze rozwoju swojej zawodowej kariery. Program dzięki warsztatom, wystąpieniom, materiałom edukacyjnym jest nie tylko źródłem fachowej wiedzy, ale także miejscem wsparcia i inspiracji – komentuje Aleksandra Skwarska, Starsza Specjalistka ds. PR i CSR w Grupie Pracuj.

Eksperci Grupy Pracuj będą dzielić się wiedzą z uczestniczkami przede wszystkim w obszarach związanych z rekrutacją. Opowiedzą o tym,  jak zaprezentować się przed nowym pracodawcą, jak budować markę osobistą, jak tworzyć CV i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Eksperci Pracuj.pl doskonale orientują się w trendach zawodowych, wymaganiach i oczekiwaniach ze strony pracodawców, dzięki czemu pomogą w nakreśleniu, w jakich obszarach należy podnosić wiedzę i umiejętności, by być konkurencyjnym na rynku pracy. Pomogą również w zdiagnozowaniu sytuacji rynkowej – przed którymi zawodami jest przyszłość, a które będą zanikać. W usystematyzowaniu wiedzy i danych posłużą badania i raporty, regularnie publikowane przez Pracuj.pl.

Multimedialna platforma pomoże odnieść sukces

Sukces TO JA jest programem realizowanym przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, która jest największą społecznością przedsiębiorczych kobiet w Polsce. Misją fundacji jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń.

– Pandemia odcisnęła piętno na zawodowej sytuacji Polek. Stoją one teraz przed sporym wyzwaniem znalezienia nowej pracy, zmiany dotychczasowego zatrudnienia lub powrotu po urlopie macierzyńskim. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby tysięcy kobiet zrzeszonych wokół Sukcesu Pisanego Szminką nie mogłybyśmy zrobić tego lepiej niż z Grupą Pracuj, tak bogatym w doświadczenia i wiedzę liderem w tym obszarze – podsumowuje Olga Kozierowska, Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

By wziąć udział w kursach i webinarach, a także posłuchać audycji, przeczytać artykuły i e-booki czy obejrzeć poradniki video, wystarczy odwiedzić stronę internetową sukcestoja.pl. Stanowi ona multimedialną platformę, oferującą w jednym miejscu szereg narzędzi online pomagających w rozwoju osobistym i zawodowym. Udział w programie jest bezpłatny, jednak część z wydarzeń wymaga wcześniejszej rejestracji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności