Sylwia Klocek: Największe zalety mojej pracy to nowe wyzwania każdego dnia!

Prowadzenie kompleksowej obsługi księgowej firm to nie lada wyzwanie. A co dopiero w Wielkiej Brytanii! Właśnie tego zadania podjęła się właścicielka firmy Sylwia Klocek Accounting LTD, która już od 20 lat udowadnia, że wybrany zawód można wykonywać z pasją.

 

 

 

Joanna Bielas: Prowadzi Pani biuro świadczące kompleksowe usługi z zakresu księgowości. Od jak dawna działa Pani w tej branży?

Sylwia Klocek: Moja przygoda z księgowością zaczęła się ponad 20 lat temu. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że przerodziła się w życiową pasję.

J.B.: Gdzie zdobyła Pani wykształcenie? Czy uważa Pani, że w tej branży trzeba cały czas się dokształcać?

Sylwia Klocek: Kwalifikacje zdobyłam w Polsce, ukończyłam Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, specjalizacja – rachunkowość,  zostałam również licencjonowaną księgową, otrzymując licencje Ministerstwa Finansów. Będąc w Londynie uzupełniłam wyksztalcenie zdobywając tytuł   AAT, którego jestem członkinią (Association of Accounting Technicians – Angielski Związek Księgowych, renomowana organizacja, skupiająca wykwalifikowanych księgowych, która zapewnia szkolenia i certyfikowane kursy umożliwiające podjęcie pracy w tym zawodzie nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale też na całym świecie – przyp. red.). Cały czas się dokształcam i zdobywam nowe kwalifikacje, ponieważ wychodzę z założenia, iż jest to konieczne. Uważam, że zawód, który wykonuję, wymaga ode mnie, aby być na bieżąco z nieustannie zmieniającymi się przepisami. W ten sposób zapewniam moim klientom obsługę na najwyższym poziomie.

J.B.: Ile osób Pani zatrudnia? Jak opisałaby Pani swój zespół?

Sylwia Klocek: Zatrudniam pięć osób; cztery z nich to wykwalifikowane księgowe z wieloletnim stażem, piąta to moja personalna asystentka z ponad 20 letnim doświadczeniem w administracji i zarządzaniu. Razem tworzymy solidny, barwny i oryginalny zespół, który wzajemnie się uzupełnia i świetnie że sobą współpracuje.

J.B.: Jakie branże obsługuje Pani biuro?

Sylwia Klocek: Współpracujemy z różnymi branżami: od budowlanych, przez transportowe, do usługowych. Wachlarz świadczonych przez nas działań jest naprawdę szeroki. Specjalizujemy się w pomocy przy założeniu spółki LTD, czyli Limited Company – to odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Prowadzimy księgowość, kadry, rozliczenia VAT itp. Moja firma prowadzi też działalność self-employment, czyli samozatrudnionych oraz księgowość partnership, czyli odpowiednika dla polskiej spółki cywilnej.

J.B.: Czy prowadzi też Pani doradztwo podatkowe?

Sylwia Klocek: Tak, prowadzę doradztwo podatkowe. Podpowiadamy moim klientom najlepsze rozwiązania, również w zakresie optymalizacji podatkowej polskich podmiotów, dzięki czemu mogą skoncentrować swoje wysiłki na tym, na czym znają się najlepiej – na swoich działaniach biznesowych!

J.B.:  Jacy klienci najczęściej trafiają do Pani?

Sylwia Klocek: Generalnie nasi klienci to właściciele małych, średnich i dużych firm.

J.B.: Jakie są największe zalety Pani pracy?

Sylwia Klocek:  Największe zalety mojej pracy to nowe wyzwania każdego dnia. Cenię sobie poznawanie nowych ludzi i budowanie profesjonalnych więzi z nimi, ale także pracę ze świetnym zespołem w przyjaznej atmosferze.

J.B.: Czy uważa Pani, że podstawą sukcesu w tej branży jest umiejętność budowania długofalowych relacji z klientami?

Sylwia Klocek:  Księgowość jest branżą, w której umiejętność budowania długofalowych relacji z klientami jest kluczem do sukcesu. Jest to współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu, więc relacje międzyludzkie odgrywają tu bardzo ważną rolę. Mój pierwszy klient, który ponad 16 lat temu zapukał do drzwi mojej firmy, prowadził małą spółkę budowlaną, dziś nadal jest moim klientem, tyle że obsługujemy jego 4 inne duże biznesy.

J.B.: Jak trafiła Pani do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu? Jakie są Pani oczekiwania dotyczące tej współpracy?

Sylwia Klocek: Słyszałam same superlatywy na temat klubu, więc postanowiłam odwiedzić jego stronę internetową. Przesłanie Klubu zgadza się z moimi własnymi przekonaniami, co zachęciło mnie do ubiegania się o członkostwo. Myślę, że współpraca zaowocuje wykreowaniem nowych kontaktów biznesowych, dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem z innymi członkiniami oraz wspieraniem się w szeroko pojętym zakresie.

J.B.:  Czy uważa się Pani za kobietę spełnioną zawodowo?

Sylwia Klocek:  Uważam się za kobietę spełnioną zawodowo. Moją pasją jest moja praca, czego więcej można chcieć? Poza tym, prowadzenie własnego biznesu daje mi możliwość wypracowania równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

J.B.: Jakie wyzwania i cele stawia Pani sobie w najbliższym czasie?

Sylwia Klocek:  Moim celem i jednocześnie wyzwaniem na najbliższy czas jest zapewnienie mojej załodze doskonałych warunków pracy, a także utrzymanie więzi z istniejącymi klientami oraz budowanie nowych relacji z przyszłymi klientami.

J.B.: Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów!

Rozmawiała: Joanna Bielas

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności