lederboard

Sylwia Żuber: Determinacja oraz inteligencja emocjonalna to największa siła kobiet w biznesie

– Dla mnie harmonia pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, to osiągnięcie spokoju wewnętrznego, poczucie, że wszystko, co robię ma sens. Jeśli czujemy się przytłoczeni naszymi codziennymi obowiązkami zbastujmy i poświęćmy czas rodzinie. I na odwrót – gdy czujemy się spokojni o swoją rodzinę to poświęćmy więcej czasu na pracę. Wszystko w myśl zasady, która zmierza do odpowiedzi na pytanie: „Co jest dla mnie ważne w danym momencie?” – mówi Sylwia Żuber, certyfikowany coach, trener i lektor języka angielskiego. 

 

 

Już za kilka dni (23-24.10) odbędzie się prestiżowe wydarzenie pod hasłem „Życie Bez Ograniczeń” skierowane do każdego, bez względu na wiek, wiarę czy inne ograniczenia. Jak czytamy na stronie organizatorów: „Jego gwiazdami są wyjątkowi ludzie, którzy w swej podróży przez życie pokonali wiele przeciwności losu, by zrealizować wybrany przez siebie cel. Ich hart ducha i wiara w to, że niemożliwe może stać się realne jest fundamentem tego, co robią.”. Jak to się stało, że staniesz na scenie i będziesz jedną z gwiazd tegorocznej edycji kongresu?

W czerwcu 2021 roku Łukasz Milewski – organizator wydarzenia, ogłosił nabory do projektu World Class Speaker, w ramach którego można wystąpić jako prelegent w „Życiu bez ograniczeń”. W przeszłości słyszałam o tym wydarzeniu sporo dobrego i widziałam wystąpienia niektórych prelegentów, którzy mieli do przekazania inspirujące opowieści. Tego typu wydarzenia pomagają wielu ludziom, niejednokrotnie wprowadzają zmiany w ich życiu, dlatego bez wahania zgłosiłam się do Łukasza. Spodobała mu się moja misja i to, co mam do przekazania innym i zdecydował się przyjąć mnie do swojego nowego projektu, z czego jestem szalenie zadowolona i dumna, gdyż wcale nie jest to takie łatwe.

Na scenie podczas „Życia bez Ograniczeń” stawali: Kamila Rowińska, Jakub B. Bączek, Nick Vujicic, Andrzej Cichocki, Eva Minge. W tym roku na scenie pojawia się Sylwia Żuber, która opowie o…? Co jest tematem Twojej prelekcji?

Tytuł mojego wystąpienia to „Ukryty dekalog buntownika, czyli jak żyć na własnych zasadach we współczesnym świecie”. Będę mówić o 10 zasadach, którymi kieruję się w życiu i które doprowadziły mnie do niezależności oraz pozwalają mi osiągać wyznaczone przez siebie cele, dzięki czemu mogę żyć tak, jak chcę.

Jaka misja przyświeca Twojemu wystąpieniu podczas tegorocznego kongresu organizowanego przez Milewski & Partnerzy?

Obecnie współpracuję z wieloma osobami, które borykają się z różnymi trudnościami. Często jest tak, że dotyka je zwątpienie, brak wiary w swoje możliwości, czy bezradność. Misją mojego wystąpienia jest zapewnienie swoim Odbiorcom dawki energii do działania i pokazania im, że nie powinno się tkwić w stanie bezradności non stop, że warto przejąć odpowiedzialność za swoje życie, szukać nowych rozwiązań, zawalczyć o lepsze jutro i osiągnąć stan wewnętrznego szczęścia.

Czy warto wziąć udział w tym wydarzeniu jako słuchacz? Co możemy wynieść z tego spotkania?

Tematem przewodnim tegorocznego „Życia bez ograniczeń” jest miłość, ale oprócz tego pojawi się też kilka innych ciekawych wątków: o rodzinie, zdrowiu, sprzedaży, przywództwie, biznesie czy też niezależności i budowaniu tożsamości. Dowiemy się także, jak zmienić swoje życie na lepsze. Musimy pamiętać, że czasem wystarczy, że usłyszymy jedno zdanie, które zmieni nasz światopogląd i popchnie nas do działania lub ukoi nasze obecne troski i zmartwienia, dlatego też sądzę, że zawsze warto brać udział w takich wystąpieniach. Tym bardziej, że w tym roku na tej prestiżowej scenie wystąpią fantastyczni ludzie, których znam osobiście i mogę potwierdzić, że naprawdę mają do powiedzenia sporo ciekawych i wartościowych rzeczy. Są to historie ludzi, którzy, pomimo wielu przeciwności losu, dążą cały czas z pozytywnym skutkiem do realizacji wszystkich zakładanych celów. I dodam jeszcze jedno: skoro oni mogli dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu to Ty też możesz! Zachęcam wszystkich gorąco do zapisów na to wydarzenie. Więcej można znaleźć na stronie: https://zyciebezograniczen.com/.

Na co dzień jesteś coachem. Motywujesz, inspirujesz. Pokazujesz, że nie warto bać się zmian. Dlaczego tak wiele osób boi się opuścić swoją strefę komfortu?

Ostatnio usłyszałam od swojej Klientki, że przeżyła już wiele i boi się w życiu zmian. Powiedziała mi, że teraz chce mieć stabilne i spokojne życie. Zapytałam ją zatem, czy w ogóle jest to możliwe, na co usłyszałam, że nie. I to jest właśnie sedno całej sprawy. Boimy się zmian, co jest całkowicie normalne, gdyż nasz umysł jest tak skonstruowany, że ma opory przed zmianami. Obawiamy się tego, co one nam przyniosą, zastanawiamy się: „a co jak będzie gorzej”, „co jeśli sobie nie poradzę”, a poza tym pojawia się też tęsknota za naszym „starym” życiem. Z drugiej jednak strony zmiany są nieuniknione w naszym życiu. Często powtarzam swoim Klientom, że nic w życiu nie jest stałe. Nasz wygląd się zmienia, tak samo jak nasze zachowanie oraz zachowanie innych, podejście do życia, nasz stan emocjonalny itp. Ostatnie ponad półtora roku pokazuje nam, że świat, który do tej pory znaliśmy i w którym funkcjonowaliśmy może się totalnie wywrócić do góry nogami. Dlatego moim zdaniem powinniśmy pogodzić się ze słowami Heraklita z Efezu, że „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” i w sytuacji, gdy życie przynosi nam zmiany zastanówmy się, jak możemy to wykorzystać na swoją własną korzyść.

Jak odnaleźć w życiu harmonię pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym?

Dla mnie harmonia pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, to osiągnięcie spokoju wewnętrznego, poczucie, że wszystko, co robię ma sens. Jeśli czujemy się przytłoczeni naszymi codziennymi obowiązkami zbastujmy i poświęćmy czas rodzinie. I na odwrót – gdy czujemy się spokojni o swoją rodzinę to poświęćmy więcej czasu na pracę. Wszystko w myśl zasady, która zmierza do odpowiedzi na pytanie: „co jest dla mnie ważne w danym momencie?”.

Czy wierzysz w siłę kobiecej intuicji?

Oczywiście, że tak. Wiele razy moja intuicja pomogła mi dokonać dobrych wyborów. Zdecydowałam się rozpocząć własną działalność, chociaż rozsądek podpowiadał pracę na etat, ukończyłam Akademię Coachingu w Anglii, pomimo tego, że wygodniej było po pracy i w weekendy odpoczywać, czy też kupiliśmy z mężem dom na początku pandemii, gdy wydawałoby się, że to nie był najlepszy pomysł na inwestycje. Chcę też dodać, że intuicja to nie tylko domena kobiet, znam też wielu mężczyzn, którzy również słuchają swojej intuicji i całkiem nieźle na tym wychodzą.

Co jest, Twoim zdaniem, największą siłą kobiet w biznesie?

Ich determinacja oraz inteligencja emocjonalna, która pomaga im rozumieć drugiego człowieka i budować trwałe i życzliwe relacje z innymi.

Plany zawodowe na kolejne lata?

Uwielbiam swoją pracę i planuję dalej rozwijać się w tym kierunku. Na pewno chcę prowadzić więcej szkoleń i warsztatów z budowania silnej osobowości, stworzyć kursy online i może napisać książkę. Mam dużo planów, które będę wdrażać w życie drobnymi krokami. Już teraz wprowadzam sporo zmian do swojego biznesu, działam na pełnych obrotach i cały czas mam chrapkę na więcej.

Rozmawiała: Ilona Adamska

Sylwia Żuber – dyplomowany coach, trener i lektor języka angielskiego, z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym. W praktyce trenerskiej w niekonwencjonalny sposób wspiera kadrę zarządzającą, przedsiębiorców i osoby pragnące dokonać zmian w swoim życiu w osiąganiu ich celów zawodowych i językowych. Przeprowadza liczne warsztaty i sesje coachingowe dla team leaderów i managerów z zakresu komunikacji, zarządzania zespołem, motywacji, prezentacji, rozmów rekrutacyjnych itp. Współpracuje z pracownikami wielu znanych firm takich jak: Johnson & Johnson, PKN Orlen, PGE, Medicover, ING, Sanofi czy Erbud. Rozwój osobisty oraz pomaganie innym w realizacji ich celów to jej pasja. Pomaga swoim klientom zmienić perspektywę patrzenia na otaczającą ich rzeczywistość oraz budować ich silną osobowość, co przekłada się na ich poziom energii, wyniki w życiu prywatnym i zawodowym oraz ogólne zadowolenie.

Strona www: https://zuberbusinesstraining.pl/

https://www.facebook.com/zubertraining

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności