Szansa dla start-upów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. Ruszył nabór do edycji Spring 2022 programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE

Właśnie ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji programu akceleracji, organizowanego przez MIT Enterprise Forum CEE, którego celem jest identyfikacja oraz wsparcie najbardziej innowacyjnych start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej. To unikalna szansa na nawiązanie współpracy z renomowanymi firmami, zdobycie wiedzy i międzynarodowych kontaktów oraz pozyskanie funduszy na dalszy rozwój. Dla wybranych start-upów międzynarodowych do zdobycia jest również dofinansowanie w ramach Poland Prize.

 

 

Celem programu MIT EF CEE jest znalezienie start-upów, których rozwiązania pomogą sprostać potrzebom dynamicznie zmieniającego się świata. – W dzisiejszych czasach, gdy świat i nowe technologie rozwijają się w tak zawrotnym tempie, potrzebujemy rozwiązań, które sprostają, pojawiającym się problemom. Nasz program skupia się na Europie Środkowo-Wschodniej, jednak staramy się dotrzeć również do Europy Zachodniej i dalej, ponieważ dostrzegamy ogromny potencjał młodych firm na tych rynkach – powiedział Łukasz Owczarek, Head of Growth w MIT EF CEE.

Bieżąca edycja skierowana jest do start-upów technologicznych, działających w obszarach, między innymi, zdrowia, nowej energetyki, przemysłu 4.0, technologii finansowych i ubezpieczeniowych (fintech i insurtech), zrównoważonego rozwoju, technologii marketingowych (martech), inteligentnego miasta (smart city) i sklepu autonomicznego.

Program akceleracji MIT Enterprise Forum CEE, afiliowany przy Massachusetts Institute of Technology – amerykańskiej kolebce innowacyjnej przedsiębiorczości, daje startupom wyjątkową szansę budowania rozpoznawalności i wiarygodności na rynkach zagranicznych. Uczestnictwo w programie pozwala na rozwój innowacyjnych rozwiązań pod nadzorem doświadczonych przedsiębiorców. Jest to również niepowtarzalna okazja na nawiązanie kontaktów z partnerami biznesowymi oraz zdobycia przewagi rynkowej poprzez współpracę z liderami branży. Ważnym elementem akceleracji jest łączenie startupów z branżowymi liderami o ugruntowanej pozycji, poszukującymi innowacyjnych rozwiązań w swoich sektorach. W tej edycji przedsiębiorcy otrzymają szansę na pilotażowe i komercyjne wdrożenia w firmach partnerskich, takich jak Adamed, MCX, Żabka, ANWIL S.A., Pekao S.A. czy PZU. Oprócz możliwości networkingowych, mentoringu oraz pilotażu w renomowanej firmie partnerskiej, zagraniczne startupy mają szansę otrzymać finansowanie w wysokości nawet do 250 000 złotych w ramach Poland Prize.

Aplikacje można składać tylko do 28 lutego 2022 r. za pośrednictwem strony internetowej www.mitefcee.org. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi na początku czerwca.

Od początku inicjatywy spłynęło ponad 2000 aplikacji z 30 państw, a aż 200 firm skorzystało z akceleracji. Wśród najbardziej rozpoznawalnych start-upów, które wzięły udział we wcześniejszych edycjach są m.in.: Telemedico, Hashiona, Genomtec, Zowie, StethoMe, Lerta, Plantalux, WorkAI, PlanetHeroes, Symmetrical AI.

12 stycznia ogłoszono zwycięzców jesiennej edycji programu akceleracyjnego MIT EF CEE. Nagrody przyznano 5 start-upom: Wynajem.pl, Mobilis Robotics, Omniaz, Wingo oraz Ender Turing. Pierwszy z nich, Wynajem.pl, zdobył nagrodę Alumni Award za kompleksowy, zintegrowany system marketplace. Mobilis Robotics może pochwalić się zwycięstwem 100 000 PLN w kategorii CVC Young Innovator Award za inteligentne sygnalizatory dźwiękowe, pomagające osobom głuchoniemym i niewidomym w mieście. Omniaz swoimi rozwiązaniami image recognition & AR metaverse dla handlu detalicznego, podbił serca publiczności otrzymując od nich specjalną nagrodę, ale również został doceniony w kategorii Boston Bootcamp. Start-up Wingo za swoje energooszczędne stoły otrzymał nagrodę Boston Bootcamp, podobnie jak Ender Turing, wspierające sprzedaż AI. Już wkrótce z pewnością będzie o nich głośno, dlatego nie czekaj i zgłoś do nas swój start-up. Może to Twój pomysł pomoże nam zmienić świat! dodaje Łukasz Owczarek.

Partnerami głównymi wiosennej edycji programu akceleracji MIT Enterprise Forum CEE są Adamed, MCX oraz Żabka. Do grona partnerów wspierających zaliczają się: ANWIL S.A., HubHub, Pekao S.A. oraz PZU.

Program Poland Prize by MIT EF CEE jest realizowany w ramach Działania 2.5 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój finansowanego ze środków europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności