Znaczący w ostatnim czasie wzrost popularności metodyk zwinnych w tworzeniu rozwiązań informatycznych (agile software development) zmusza do postawienia szeregu pytań o aspekty prawne tego rodzaju przedsięwzięć. Umowy dotyczące projektów opartych na programowaniu iteracyjno-przyrostowym wymagają bowiem uwzględnienia ich specyfiki nie tylko w warstwie organizacji projektu, zarządzania jego realizacja i podziału ról projektowych, ale także w kontekście skutków prawnych, a także zakresu i form zabezpieczeń prawnych każdej ze stron.
Realizacja projektów informatycznych w oparciu o metodyki zwinne (agile) powoduje konieczność zwrócenia uwagi na specyficzne ryzyka prawne wynikające z przyjętego modelu, zarówno z puntu widzenia zamawiającego, jak i wykonawcy. Ryzyka te, jak i sposoby ich ograniczana na gruncie kontraktowym kształtują się w sposób zdecydowanie różny od specyfiki prawnej „klasycznego” podejścia kaskadowego (waterfall).
Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób praktycznie uczestniczących w przygotowywaniu oraz realizacji projektów związanych z budową lub rozwojem systemów IT, w tym:
- menedżerów odpowiedzialnych za negocjacje i wykonanie kontraktów IT,
- osób biorących udział w negocjowaniu umów dotyczących budowy lub rozwoju systemów informatycznych,
- koordynatorów nadzorujących realizację projektów IT związanych z tworzeniem oprogramowania,
- prawników wewnętrznych producentów, dystrybutorów i użytkowników oprogramowania.
Szczegółowy PROGRAM szkolenia: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/agile1/index.php
Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/agile1/formularz_pr10.php