lederboard

Technologia smart – zaprojektuj swój sukces


Przestrzeń inteligentna? Dziś można ją zaprojektować prościej. Pomaga w tym wykorzystanie technologii smart home. Ta rozwija się coraz dynamiczniej i jest też środkiem uatrakcyjnienia oferty architekta.

 

Już 2/3 nabywców mieszkań świadomych technologii smart home chciałoby mieć ją w swoich mieszkaniach. To jasno pokazuje, że znajomość obowiązujących trendów z kategorii nowinek technicznych staje się dla architekta obowiązkiem. Warto więc znać najciekawsze propozycje i wiedzieć, jakie korzyści (dla architekta i samego klienta) niesie uwzględnienie ich w projekcie.

 

Poznaj oczekiwania klienta

Dzisiejszy klient doskonale zdaje sobie sprawę, że technologia poszła do przodu – „uzbrojony” jedynie w smartfona może zarządzać całym mieszkaniem dzięki systemom automatyki domowej. – Świadomość Polaków dotycząca technologicznych nowinek wciąż rośnie, a w raz z nią przekonanie do proponowanych rozwiązań. Ich obecność w nowych inwestycjach to dziś wręcz obowiązek – mówi Mikołaj Pertek, ekspert rynku deweloperskiego w Fibaro. Rynek oczekuje więc nowoczesnej oferty, uwzględniającej najciekawsze rozwiązania z kategorii automatyki do domów i mieszkań. Dlaczego warto trzymać rękę na pulsie?

 

Uczyń ofertę atrakcyjną

Stosowanie w projektach rozwiązań z zakresu automatyki domowej pozwala urozmaicić ofertę. To także możliwość zaproponowania klientowi rozwiązań takich, jak automatycznie podnoszone i opuszczane rolety, sterowanie ogrzewaniem i elektrycznością z dowolnego miejsca na świecie, czy wyposażenie domu w czujniki ruchu, automatycznie zapalające światło w drodze do łazienki, czy zwiększające bezpieczeństwo czujniki dymu i zalania. To okazja, by dać klientowi poczucie, że otrzymuje wszystko, co obecnie najlepsze na rynku.

 

FIB_RTV_Home_Center

 

Poznaj obustronne korzyści

Jak pokazują statystyki, inteligentne mieszkanie pozwala np. zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 30%, a energii cieplnej o 20%. –  Spadek kosztu eksploatacji i zauważalny wzrost komfortu wynikające ze stosowania automatyki domowej przyciągają uwagę. Nie dziwi więc fakt, że kolejni deweloperzy proponują klientom lokale wyposażone w tę technologię – dodaje Mikołaj Pertek. Zastosowanie podobnych rozwiązań może oznaczać też zysk w dłuższej perspektywie – jak pokazuje znacznie dojrzalszy w tej kwestii rynek amerykański, ponad 80% badanych chętniej kupiłoby nieruchomość, w której istnieje system smart home. Ten trend z pewnością będzie coraz lepiej odczuwalny w Polsce – co może mieć znaczenie przy sprzedaży domu lub mieszkania w przyszłości.

 

Pokaż dostępne opcje

Warto zwrócić uwagę na zauważalny rozwój technologii sterowania domem i mieszkaniem w ostatnich latach. Automatyzacja nieruchomości nie wymaga już ingerencji w strukturę budynku i instalację elektryczną – wszystko dzięki bezprzewodowej łączności. Jednocześnie klient nie musi decydować się od razu na instalację wszystkich udogodnień proponowanych w ramach pojedynczego systemu – ten może rozbudowywać w najdogodniejszym dla siebie momencie. Architektowi otwiera to kolejną furtkę – możliwość zaproponowania zleceniodawcy różnych wariantów, z uwzględnieniem potrzeb i możliwości klienta, który otrzymuje kompletny pakiet rozwiązań, kompleksową usługę i poczucie, że autor projektu zapewnił mu możliwość szerokiego wyboru.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności