Czasy wypchanych po brzegi książkami i zeszytami tornistrów powoli odchodzą w zapomnienie. Polskie szkolnictwo postępuje z duchem zmian i wprowadza coraz więcej ułatwień dla pokrzywionych uczniowskich kręgosłupów. Szkolne szafki znane dotychczas z amerykańskich filmów, zawitały do kraju nad Wisłą. Część nauczycieli przechodzi na podręczniki elektroniczne lub nie wymaga ich na lekcjach, co znacznie obniża wagę plecaków. Im wyższy poziom edukacji, tym ułatwień także więcej. W szkołach średnich, a już szczególnie na uczelniach wyższych, coraz częściej zamiast tradycyjnych kajetów do każdego przedmiotu stosuje się niewielkie laptopy do notowania, a nawet przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów. Dlatego też moda podąża za tymi zmianami i torby do szkoły młodzieżowe zyskują popularność.
Torby na ramię młodzieżowe a plecaki
Do tej pory na szkolnych korytarzach królowały plecaki. I nie ma się co dziwić, ponieważ duży ciężar równomiernie rozłożony na obu ramionach skutecznie przeciwdziałał skrzywieniom i bólom pleców. Znaczące zmniejszenie wagi przedmiotów noszonych do szkoły utorowało drogę torbom na ramię.
Torby młodzieżowe na ramię mają podobną liczbę, przestronnych komór i kieszeni bocznych. Na pewno są wygodniejsze przy szybkim zakładaniu i zdejmowaniu. Brak klapy ułatwia też sprawne spakowanie po lekcji i przejście do innej sali. Przerwy nie są długie, więc torba młodzieżowa oszczędza te kilka cennych minut na rozmowy z kolegami czy odrobienie pracy domowej.
Komóra, fura i fryzura, a ostatnio także torba młodzieżowa
Okres szkolny to wyjątkowy czas poszukiwania własnego „ja”, swojego stylu, a także odnalezienia się w grupie rówieśniczej. Wiemy, że to nie szata zdobi człowieka, ale nastolatkowie jeszcze tego nie wiedzą lub tę prawdę życiową odrzucają. Torby młodzieżowe na ramię to modny dodatek, który zapunktuje przy kontaktach towarzyskich. Dobrze dobrana torba, szczególnie w nieśmiertelnej stylistyce rodem z lat 80-tych, pomoże nawiązać rozmowę z piękną nieznajomą lub nabrać pewności siebie w nowej grupie.
Aby uzyskać te cele, torba młodzieżowa musi być zarówno funkcjonalna, jak i ładna. Starannie uszyta i wykończona, z dobrego materiału i w modnym fasonie, torba powinna przykuwać wzrok. Dobrze, gdy jest na tyle uniwersalna, aby towarzyszyć nastolatkowi i w szkolnych murach i poza nimi.
Torby do szkoły młodzieżowe — z jakiego materiału?
Oczywiście nie może być to byle jaka torba. Najlepszym kompromisem między świetnym wizerunkiem, a nie za dużym budżetem jest skóra ekologiczna. Torba młodzieżowa ze sztucznej skóry prezentuje się tak samo dobrze, jak z naturalnej, a jest sporo tańsza. Dodatkowo może posiadać kolorowe wstawki, których nie spotyka się zwykle przy naturalnych odpowiednikach.
Torby na ramię młodzieżowe — na co zwrócić uwagę?
Oprócz eko skóry zwróć uwagę także na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim pasek na ramię powinien być szeroki, solidny i regulowany. Podczas długotrwałego noszenia nie będzie się wpijał, nawet przy nieco większym ciężarze.
Kolejna kwestia to pakowność i rozmiar. Jeśli zamieniłeś zeszyty na notebooka czy tablet, sprawdź, czy zmieści się do środka. Torby do szkoły młodzieżowe McKlein są w odpowiednim wymiarze na sprzęt elektroniczny do przekątnej 13,3 cala. Bez problemu włożysz też kserówki i dokumenty A4.
Torba młodzieżowa musi posiadać też przynajmniej kilka kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki nim utrzymasz porządek, a przybory piśmiennicze będą zawsze na miejscu. Zamykane na ekspres przegrody zabezpieczą cenne przedmioty np. portfel czy telefon, przed kradzieżą czy przypadkowym wypadnięciem.