Trzy dni dla ekologii i biznesu w Poznaniu

W dniach 17-19 października br. w Poznaniu odbywają się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM 2017. Na terenie kompleksu MTP spotykają się wystawcy z Polski oraz z państw Europy Środkowo-Wschodniej, którzy prezentują zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi oraz promowaniu postaw proekologicznych. Targi POL-ECO SYSTEM odbywają się pod hasłami #ODPADY #POWIETRZE #ENERGIA #WODA #TECHNIKA KOMUNALNA i #ECO-TRANSPORT.

W ciągu trzech dni odwiedzający kompleks MTP w Poznaniu mogą zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, a także odwiedzić stanowiska organizacji rządowych i pozarządowych, by dowiedzieć się więcej na temat ochrony środowiska, ekologicznego transportu, elektromobilności, gospodarowania odpadami czy ochrony Bałtyku.

Targi POL-ECO SYSTEM to także panele dyskusyjne i spotkania z przedstawicielami wielu środowisk działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki współpracy ekspertów i liderów z dziedziny ekologii, ochrony środowiska, przedstawicieli świata biznesu oraz usług komunalnych, podczas targów powstała specjalna przestrzeń edukacyjna poświęcona wymianie myśli i idei, której zadaniem jest informowanie odwiedzających o tym, jak funkcjonować bardziej ekologicznie i ekonomicznie.

Jedną z koncepcji, szeroko prezentowaną podczas październikowego wydarzenia, jest e-mobility i elektromobilność, która odnosi się zarówno do technicznych i eksploatacyjnych aspektów dotyczących pojazdów elektrycznych, technologii oraz infrastruktury ładowania, jak również kwestii społeczno-gospodarczo-prawnych związanych z projektowaniem, produkcją, nabywaniem i używaniem pojazdów elektrycznych.

Trzy dni dla ekologii i biznesu w Poznaniu_Janusz Jabłoński_01

Z powyższymi zagadnieniami można zapoznać się na stoisku Instytutu Ochrony Środowiska (nr. 44 w pawilonie 5a), gdzie powstała Strefa Animacji Elektromobilności Instytutu. Organizowane są tam liczne animacje, warsztaty z robotyki czy spotkania, podczas których zainteresowani dowiedzą się więcej na temat planu wprowadzenia elektrycznych samochodów w Polsce oraz rozwoju innowacji systemowych w tym obszarze. Za organizację i obsługę stanowiska Instytutu odpowiada Agencja Berm Creative Production Group. Pracami zespołu kierowała Magda Świderska – Maruszak.

Przygotowując projekt 200-metrowego stoiska chcieliśmy jak najlepiej wyeksponować wszystkie instytucje. Poza strefą elektromobilności Instytutu, swoje stanowiska wystawiennicze mają tam także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polski Instytut Geologiczny, Instytut Badawczy Leśnictwa oraz Ministerstwo Środowiska. Każda z nich potrzebowała zatem swojej przestrzeni, funkcjonalnej i wygodnej, zarówno dla przedstawicieli instytucji, jak i gości – mówi Janusz Jabłoński, Prezes Zarządu Berm Creative Production Group. Organizacja tak dużego stanowiska, składającego się z kilku stref dedykowanych każdej instytucji, była dla nas dużym wyzwaniem. Chcieliśmy stworzyć spójną przestrzeń, podkreślając jednocześnie ich różnorodność oraz eksponując atrakcje przygotowane dla zwiedzających – dodaje.

Agencja Berm zadbała o przygotowanie zabudowy i wyposażenia stoiska oraz stref poszczególnych instytucji, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi Strefy Animacji Elektromobilności.

W ramach współpracy z Instytutem Ochrony Środowiska, Berm odpowiada także za logistyczno-techniczną obsługę jednej z sesji podczas Dnia Polsko-Norweskiego, który odbędzie się 18 października w Pawilonie 15 MTP. Podczas sesji Innowacyjne Rozwiązania Systemowe w Obszarze Ekomobilności odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z Norwegii i Polski. Następnie zaplanowano wystąpienia indywidualne. Prelegenci z Norwegii podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wprowadzeniem w ich kraju elektromobilności. Opowiedzą między innymi o systemach motywacyjnych, metodologiach oraz dobrych praktykach wykorzystywanych w celu rozwoju tej dziedziny, jak również o nowoczesnych rozwiązaniach wprowadzanych w komunikacji miejskiej. Z kolei polscy eksperci przybliżą m.in. temat wpływu rozwoju elektromobilności na sieci przesyłowe czy zmiany jakości powietrza w Polsce dzięki jej rozwojowi. Sesja rozpocznie się o godzinie 13.00 w ekostrefie w pawilonie 15.

Targi POL-ECO SYSTEM w Poznaniu potrwają do 19 października. Nowością tegorocznej edycji jest otwarcie się na szeroką publiczność i dotarcie do lokalnych mieszkańców.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności