lederboard

Ubezpieczenie AC – wady i zalety polisy

Autocasco zaliczane jest do dobrowolnych świadczeń komunikacyjnych. Jego zakup może uchronić daną osobę przed zagrożeniami czyhającymi na drodze. Dowiedz się, jakie zalety i wady ma to ubezpieczenie.

 

Korzyści

Decydując się na zakup polisy AC, warto skorzystać z praktycznego kalkulatora dostępnego na stronach internetowych. Za jego pomocą można w łatwy sposób obliczyć wysokość polisy. Wystarczy w odpowiednie pola formularza wprowadzić wymagane dane. Polisa AC należy do dobrowolnych świadczeń komunikacyjnych. Ochroną można objąć samochód oraz jego wyposażenie. Autocasco chroni pojazd przed uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą. Odszkodowanie zostaje wypłacone w przypadku szkód poniesionych w wyniku działań osób trzecich, zjawisk atmosferycznych i innych okoliczności niezależnych od właściciela. Warto dodać, iż  ubezpieczenie często oferowane jest jako dodatek do obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Może je wówczas kupić w bardzo korzystnej cenie. AC dostępne jest również jako uzupełnienie NNW lub Assistance. Każdy klient ma możliwość wyboru odpowiedniego zakresu ubezpieczenia. Pozwala to zakupić pakiet dostosowany do indywidualnych potrzeb. Osoby posiadające polisę AC nie muszą martwić się, że przy sprzedaży porysowanego pojazdu jego wartość zostanie obniżona. Powstałe szkody można bowiem zlikwidować w ramach odszkodowania. AC zapewnia także naprawę zniszczeń powstałych na skutek niewielkich stłuczek. Autocasco jest więc przydatną inwestycją. Naprawy samochodu są bowiem bardzo kosztowne. Jeśli jednak dana osoba posiada polisę, wszystkimi sprawami zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/ac.

Wady

Warto pamiętać, że zakres autocasco jest ograniczony. Nie uchroni on więc auta przed wszystkimi awariami i kolizjami. Przed zakupem polisy należy również dokładnie zapoznać z Ogólnymi Warunkami Umowy. Autocasco nie obejmuje szkód powstałych w wyniku zaniedbań ze strony właściciela polisy. Na wypłatę odszkodowania nie mogą ponadto liczyć osoby, które w czasie wypadku znajdowały się pod wpływem alkoholu czy też innych niedozwolonych środków odurzających. Wypłaty odszkodowania towarzystwo ubezpieczeniowe może również odmówić, jeśli pojazd nie posiadał ważnych badań stanu technicznego.

Polisa autocasco stanowi świetną inwestycję. Warto rozważyć zakup świadczenia wraz z ubezpieczeniem OC. Tego typu oferty są zazwyczaj atrakcyjne pod względem cenowym. Tanim kosztem można więc zyskać skuteczną ochronę na wypadek kolizji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności