lederboard

UCL LEADERS: Poland in a Global World – wyjątkowa konferencja już w lutym

UCL LEADERS: Poland in a Global World, to jedyna jednodniowa, interdyscyplinarna konferencja Polskich studentów w Wielkiej Brytanii poruszająca tematykę polskiej gospodarki, polityki, nauki i technologii oraz kultury w kontekście globalizacji. Organizatorami tego wydarzenia jest stowarzyszenie Polskich studentów na University College London. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie pola do dyskusji między czołowymi przedstawicielami tych dziedzin oraz studentami najlepszych brytyjskich uczelni. 

 

Podczas inauguracyjnej edycji UCL LEADERS uczestnicy mogli usłyszeć Premiera Marka Belkę, Ambasadora Polski w Wielkiej Brytanii – Profesora Arkadego Rzegockiego, Profesora Krzysztofa Zanussiego, Panią Andę Rottenberg oraz wielu innych wybitnych przedstawicieli swoich dziedzin. Otrzymaliśmy również patronat honorowy Ambasady w Londynie, a naszym sponsorem strategicznym został EY (dawniej Ernst and Young).

Druga edycja UCL LEADERS będzie wspierana przez: EY Polska, Goldman Sachs, oraz Accenture. Tegoroczna konferencja będzie składała się z trzech paneli dyskusyjnych o następującej tematyce:

Tematem panelu ekonomicznego, będzie pytanie „Czy jest dla Polski miejsce w gronie krajów G20?” Od obalenia komunizmu, Polska gospodarka stale się rozwija i wyrosła na lidera Europy Środkowo-Wschodniej. Pomimo tego, wielokrotne postulaty polskich polityków by dołączyć Rzeczpospolitą do tego elitarnego grona zostały odrzucone. Czy postulaty o włączeniu Polski do G20 mają podstawy ekonomiczne czy jednak wynikają z pewnych kalkulacji politycznych?

Podczas tego panelu uczestnicy będą mogli usłyszeć m.in. Panią Iwonę Kozerę, która jest doradcą biznesowym w EY.

Tytuł panelu naukowo-technologicznego będzie brzmiał „Rozwój polskich firm w erze robotyki i sztucznej inteligencji – dziś i jutro.” Postęp naukowo-technologiczny w ostatnich latach otworzył nowe perspektywy rozwoju w Polsce i na świecie. Czy Polska podąża za naukowo-technologicznymi trendami w dzisiejszym świecie? Jakie są nasze mocne strony?

W jakich obszarach mogą polskie firmy stać się światowymi liderami? W tegorocznym panelu naukowo-technologicznym wystąpią m.in. Pan Michał Pękała, szef działu odpowiedzialnego za wzrost serwisu DocPlanner, Profesor Jan Madey, profesor nauk technicznych na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Pan Zbigniew Wojna, współzałożyciel Tensorflight.

Panel kulturowy będzie próbował odpowiedzieć na pytanie „Czym jest Polskość?”. Jako Polscy studenci za granicą reprezentujemy sobą resztę ojczystego społeczeństwa, historię i wartości – czyli właściwie co? Czy, ze względu na to, że pochodzimy z różnych miast i rodzin reprezentujemy sobą różne „Polskości”? Co, mimo wielu różnic, jako Polacy mamy ze sobą wspólnego i co możemy wnieść do środowisk, w których się obracamy? Wśród panelistów znajdą się m.in. Pani Gosia Baczyńska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek mody, Pani Dominika Wielowieyska, dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Pan Stanley Bill, wykładowca polonistyki na University of Cambridge.

Druga edycja konferencji UCL Leaders odbędzie się 3 lutego w Darwin Building na University College London (Gower St, Bloomsbury, London WC1E 6XA). Bilety dostępne są przez stronę: http://studentsunionucl.org/whats-on/clubs-societies/ucl-leaders-poland-in-global-world-2018

Więcej informacji znajdą Państwo na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/events/138802256862127/

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności