Usługi dźwigowe i wynajem dźwigów – od czego zależy ich cena?

Coraz więcej firm oferuje swoim klientom nowoczesne usługi dźwigowe oraz wynajem dźwigów z obsługą realizowaną przez doświadczonych operatorów posiadających uprawnienia UDT. Taka firma to dobry pomysł na biznes, jeśli oczywiście inwestor posiada odpowiednio wysokie środki na zakup dźwigów i żurawi budowlanych, które do tanich pojazdów nie należą. Patrząc ze strony klienta takiej firmy, bardzo istotnym aspektem są koszty wynajmowania dźwigów. Innymi słowy – ile kosztują usługi dźwigowe i od czego tak naprawdę zależy cennik wynajmu dźwigów z obsługą? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć tematykę kosztów korzystania z usług firm, które w swojej flocie posiadają dźwigi i żurawie budowlane.

 

 

Usługi dźwigowe i wynajem dźwigów

Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo wysokie. Nie da się nie zauważyć, że współczesne budownictwo rozwija się, cały czas wznoszone są nowe obiekty budowlane, a firm oferujących wynajem dźwigów ciągle przybywa. W samej Warszawie można znaleźć kilkanaście firm, które proponują swoim klientom nowoczesne dźwigi i usługi dźwigowe, które mogą być stosowane nie tylko w budowlance, ale również w innych obszarach działań człowieka.

Wynajem dźwigów może być wykorzystywany chociażby przez osoby, które chcą zlecić niestandardowe usługi jak wodowanie barki na rzece czy transport ogromnego silnika samolotowego. Coraz częściej dźwigi widywane są również przy takich ciekawych zleceniach jak transport ogromnych big bagów, a w nich… drzewa ozdobne zabezpieczone ziemią. Dźwigi wykorzystywane są również chociażby do takich prac jak pomoc w budowie scen imprez masowych czy montaż koła widokowego na różne imprezy, takie jak chociażby jarmarki okolicznościowe czy WOŚP.

Zlecenia są naprawdę bardzo różne i jak widać, nie dotyczą tylko budownictwa.

Sprawdź więcej https://www.podnosimy.pl/uslugi-dzwigowe/

Od czego zależy cennik usług dźwigowych?

Wielu klientów firm oferujących wynajem dźwigów i usługi dźwigowe chciałoby znaleźć cennik usług na stronie internetowej czy w social mediach. Jednak usługi wykonywane dźwigami różnią się od siebie i dlatego nie da się przedstawić jednoznacznej i wiążącej ceny za usługi. Przede wszystkim wiele zależy od rodzaju i modelu dźwigu i jego parametrów. Tańszy będzie wynajem dźwigu samochodowego o udźwigu do 50 ton, a większe będą koszty wynajęcia dźwigu samojezdnego o udźwigu 500 ton.

Lokalizacja realizowanych usług również ma bardzo duże znaczenie. Jeśli dźwig musi dojechać daleko do miejsca realizacji prac, trzeba będzie liczyć się z koniecznością opłaty za każdy przejechany kilometr na miejsce wykonywanych prac, plus kilometry dotyczące powrotu do bazy.

Na cenę usług dźwigowych wpływ ma czas, który jest potrzebny na realizację zlecenia. Niektóre zadania wymagają niewielkich nakładów czasu, a inne wręcz przeciwnie – dlatego firmy oferują wynajem krótko i długoterminowy. W większości firm istnieje dolna granica, czyli minimalna liczba godzin, na które można wynająć dźwig. Nie oznacza to, że jeśli potrzebujemy dźwigu na 15-20 minut pracy to nie ma możliwości jego wynajęcia. Można, ale trzeba porozumieć się z firmą w kwestii dokładnych kosztów realizacji usługi i pracy operatora dźwigu.

Ogromny wpływ na cennik usług dźwigowych ma rodzaj i wartość ładunku, z którym dźwig ma pracować. Jeśli w grę wchodzą wspomniane wcześniej silniki samolotowe, które są warte miliony złotych, cena usługi wzrasta, ponieważ praca z tak cennym rodzajem ładunku wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Nie bądźmy więc zaskoczeni, gdy firma od wynajmu dźwigów poprosi o określenie rodzaju i wartości przedmiotów do przeniesienia.

Więcej informacji https://www.podnosimy.pl/news/cennik-uslug-dzwigowych/

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z firmą, która oferuje wynajem dźwigów i usługi dźwigowe. Przedstaw jak najwięcej szczegółów dotyczących Twojego zlecenia, a przedstawiciel firmy z pewnością będzie mógł przeanalizować temat i zaproponować adekwatne warunki cenowe.

Źródło: https://www.podnosimy.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności