W 2016 r. Amazon stworzy kilka tysięcy nowych miejsc pracy w Europie


Amazon, który od 2010 r. zainwestował w Europie ponad 15 mld euro, zatrudnia już na tym terenie 40 tys. pracowników. W 2016 r. przybędą nowe miejsca pracy, a plany rozwoju działalności badawczo-rozwojowej dotyczą m.in. Polski – zapowiedziała spółka.

 

Obecnie Amazon zatrudnia w Europie ponad 40 tys. osób. 10 tys. nowych stałych miejsc pracy, które powstały w 2015 r., to rekord w historii rozwoju zatrudnienia Amazon. Wynik ten oznacza także 50% wzrost w porównaniu z rokiem 2014. W 2016 r. spółka planuje utworzenie kolejnych kilku tysięcy miejsc pracy na terenie Europy i będzie m.in. inwestować w rozszerzenie sieci logistycznej, zwiększać skalę działań badawczo-rozwojowych oraz tworzyć nową infrastrukturę na potrzeby rozwijającej się działalności usług w chmurze – poinformowała 22 stycznia w komunikacie dla mediów Amazon Polska.

„Popyt na nasze usługi ze strony europejskich klientów jest większy niż kiedykolwiek. Jednocześnie dostrzegamy jeszcze więcej możliwości rozwoju działalności Amazon, co sprawia, że będziemy nadal opracowywać nowe rozwiązania i prowadzić inwestycje z myślą o przyszłości” – oświadczył cytowany w komunikacie Xavier Garambois, wiceprezes Amazon EU Retail.

Amazon2

W 2016 r. „będziemy zatrudniać pracowników na wszystkich szczeblach, o różnych poziomach doświadczenia i wykształcenia, od językoznawców i logopedów przez ekspertów ds. mediów cyfrowych, po pracowników centrów logistycznych i asystentów obsługi klienta” – wyjaśnił.

Jak wynika z informacji prasowej, od 2010 r. Amazon zainwestował ponad 15 mld euro w infrastrukturę i działalność prowadzoną na terenie Europy. Spółka posiada tu sieć obejmującą ponad 80 budynków, w tym: biura korporacyjne, centra logistyczne, punkty sprzedaży i obsługi klienta, centra badań i rozwoju oraz centra danych AWS.

Plany Amazon zakładają także utworzenie setek miejsc pracy dla informatyków oraz inżynierów odpowiadających za tworzenie oprogramowania w 12 europejskich centrach badań i rozwoju. W placówkach badawczo-rozwojowych w Niemczech, Irlandii, Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w różnych obszarach działalności spółki, takich jak sklep internetowy Amazon, aplikacje mobilne, media cyfrowe, urządzenia i ich oprogramowanie, np. technologia rozpoznawania mowy, system Prime Air oraz usługi w chmurze – napisano w komunikacie.

Stronę internetową Amazon.com uruchomiono w lipcu 1995 r. Spółka zapewnia, że jest prowadzona zgodnie z czterema zasadami: koncentracji na kliencie, a nie na konkurencji, pasji do tworzenia nowych rozwiązań, zaangażowania w doskonałość operacyjną i perspektywicznego myślenia. Opinie klientów, zakupy 1-Click, spersonalizowane rekomendacje, usługa Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, czytniki Kindle, tablety Fire, telewizja Fire TV, Amazon Echo i Alexa to tylko niektóre produkty i usługi stworzone przez Amazon.

(gm)

FOT. MATERIAŁY PRASOWE AMAZON

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności