Wady i zalety wybranych form finasowania, czyli leasing oraz kredyt samochodowy pod lupą

Leasing i kredyt wydają się być nierozłączna parą motywów przewodnich podczas praktycznie wszystkich rozmów i rozważań dotyczących zakupu nowego samochodu. Pierwszy przeznaczony jest głównie dla przedsiębiorców, drugi wybierają najchętniej klienci indywidualni, natomiast oba z nich posiadają swoje niezaprzeczalne zalety, jak i pewne wady. Przyjrzyjmy się im bliżej!

 

 

Leasing – dlaczego warto?

Wielką zaletą leasingu jest to, że można wziąć go praktycznie z dnia na dzień, a procedury jego uzyskania nie są skomplikowane. Przedsiębiorcy cenią sobie to rozwiązanie również ze względu na możliwość oddania pojazdu w przypadku problemów finansowych, redukując tym samym koszty prowadzenia firmy. Czy istnieje jednak sytuacja, gdy leasing niekoniecznie jest najlepszą opcją? Tak, może być on nieekonomicznym rozwiązaniem, jeśli używamy samochodu okazjonalnie i w zasadzie nasz biznes potrzebuje go od święta. Wtedy stosunek przebytych kilometrów w skali roku do naszych zobowiązań ratalnych może być niekorzystny.

Kredyt – kiedy się na niego zdecydować?

W przypadku kredytu samochodowego główną zaletą jest oczywiście znacznie niższy koszt w porównaniu z gotówkowym odpowiednikiem, a decydując się na niego możemy liczyć m.in. na:

  • długi okres kredytowania (w wyjątkowych przypadkach może być to nawet 10 lat),
  • szeroki wybór wariantów spłaty (np. rata balonowa, równe lub malejące zobowiązania miesięczne),
  • możliwość wyższej kwoty zobowiązania w porównaniu do kredytu gotówkowego.

A co, jeśli chodzi o jego wady? Wybierając kredyt na auto, musimy liczyć się z obowiązkowymi zabezpieczeniami, obligatoryjnymi ubezpieczeniami i formalnościami. Istnieją jednak na rynku pewne wyjątki, o których za chwilę…

Gdzie szukać kredytu lub leasingu samochodowego? Ofert jest bez liku, lecz jeśli mamy upatrzony model konkretnej marki, warto sprawdzić propozycje przygotowane przez autoryzowanych dealerów. Usługi finansowania zakupu auta charakteryzujące się bardzo przyjazną procedurą (minimalne zabezpieczenia oraz przejrzystość zasad) posiada np. Nissan Finance. W przypadku, gdy samochód japońskiego producenta znajduje się w orbicie naszych zainteresowań, warto wejść na https://www.nissanfinance.pl/ i zobaczyć dostępne opcje. Bez względu na to czy interesuje nas kredyt, leasing, czy choćby ubezpieczenie nowego Nissana, będzie to prawdopodobnie najatrakcyjniejsza oferta na polskim rynku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności