Wall Street bije kolejne rekordy

5-procentowa inflacja, problemy z dostawami, rosnące koszty, widmo kryzysu energetycznego – wydaje się, że nic nie jest w stanie zniechęcić do zakupu akcji amerykańskich spółek. Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła kolejne rekordy notowań głównych indeksów giełdowych. 

 

Dow Jones i S&P 500 w poniedziałek zamknęły się na rekordowych poziomach podczas regularnej sesji. Pierwszy z wymienionych indeksów pokonał poziom 35 750 pkt, a drugi 4570 pkt.

Teraz Tesla!

Uwagę przykuwała spółka Tesla, której ceny akcji wzrosły o ponad 12 proc., a kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1 bilion dolarów. Osobisty majątek Elona Muska, najbogatszego człowieka świata według rankingu Bloomberga, przekroczył 280 mld USD.

Wydaje się, że spółka Elona Muska zyskuje dzięki problemom z dostawą do Europy tradycyjnych samochodów, na co wpływ mają braki podzespołów. M.in. dzięki temu tesla model 3 stała się najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie.

Firma Hertz zajmująca się wypożyczaniem samochodów ogłosiła, że zamówi do 2022 r. 100 tys. tesli. Prezes Hertza stwierdził, że samochody elektryczne wchodzą do mainstreamu i będą zajmować coraz większą część rynku.

Kolejne wyniki na Wall Street przed nami

Dziś inwestorzy oczekują na kolejne publikacje wyników dużych spółek notowanych na giełdzie w USA. We wtorek wyniki za III kwartał opublikują: Alphabet, Microsoft, 3M, UPS, Visa, Twitter, Advanced Micro Devices czy Robinhood.

Spośród 117 spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory przedstawiły raporty, 84 proc. pobiło prognozy rynkowe – podaje Refinitiv.

Aktualnie wyceny amerykańskich indeksów

Według danych Wall Street Journal popularny wskaźnik cena do zysku dla indeksu Dow Jones Industrial Average wynosi wg stanu na 22 października br. 23,07 przy wartości 26,29 rok temu. Dla indeksu S&P 500 ten sam wskaźnik wyceny na 22 października br. to 30,45 przy wartości rok temu równej 38,25.

Daniel Kostecki, dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności