lederboard

Warsaw Latin Convention pod patronatem Law Business Quality


Warsaw Latin Convention, polsko – latynoamerykańska inicjatywa mająca na celu wzmacnianie relacji ekonomicznych, społecznych i naukowych, jedzie z rewizytą do Chile w ramach projektu krótkoterminowych wymian studenckich między Polską a Ameryką Łacińską.

 

 

¡Polska w Chile!

 

Już 7 lipca 2016 roku polski zespół Warsaw Latin Convention, w ramach rewizyty pierwszej edycji projektu, odwiedzi Santiago de Chile. Podczas dwutygodniowego pobytu w Chile, studenci Uniwersytetu Warszawskiego wezmą udział w warsztatach i spotkaniach poświęconych chilijskiej gospodarce, historii i kulturze. W programie przewidzianych jest wiele aktywności, w tym m.in.: wizyta w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Santiago i Kongresie Narodowym Chile, zwiedzanie Starego Miasta oraz Muzeum Pamięci i Praw Człowieka, uczestnictwo w warsztatach z prawa chilijskiego i poprowadzenie konferencji „Doing business in Poland” o rozpoczęciu biznesu w Polsce. Nad programem prelekcji czuwa oddział Warsaw Latin Convention składający się ze studentów Universidad de Chile i Pontifica Universidad Católica de Chile.

Rewizyta polskich studentów jest następstwem pobytu chilijskich reprezentantów projektu Warsaw Latin COnvention w Warszawie, w styczniu b.r.  Uczestnicy mieli okazję brać udział m.in. w spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju, Biurze Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych oraz dyskusji z prof. Danutą Hübner i Krzystofem Zanussim. Poprowadzili również prezentację dla młodzieży w jednym z warszawskich liceów o kulturze własnego kraju.

Warsaw Latin Convention objęte jest patronatem honorowym Ambasady RP w Chile, Ambasady Chile w Polsce oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych.

 

Warsaw Latin Convention

 

Działalność Warsaw Latin Convention opiera się na trzech filarach:

  • ekonomicznym – promocja relacji gospodarczych między Polską a Ameryką Łacińską, promocja polskich produktów i gospodarki, wsparcie polskich przedsiębiorców w Ameryce Łacińskiej;
  • społecznym – budowanie społecznej świadomości o relacjach polsko – latynoamerykańskich, promocja polskiej kultury w Ameryce łacińskiej i latynoamerykańskiej w Polsce, pieniężne wsparcie rozwoju edukacji w Ameryce Łacińskiej;
  • edukacyjnym – organizacja warsztatów dla polskich i latynoamerykańskich studentów o tematyce latynoamerykańskiej oraz promocja polskiej edukacji.

 

IMG_3137

 

– Projekt jest bardzo interesującą inicjatywą, pokazującą ogromną chęć młodych ludzi do pogłębiania relacji polsko – latynoamerykańskich poprzez wymianę między studentami polskimi a studentami chilijskimi, programy edukacyjne i warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz dla podopiecznych domów dziecka, wreszcie poprzez międzynarodowe konferencje naukowe – mówi o Warsaw Latin Convention Ambasador RP w Chile, Aleksandra Piątkowska.[1]

 

Osiągnięcia Warsaw Latin Convention

Niedawną inicjatywą, zakończoną dużym sukcesem, była konferencja Warsaw Latin Convention, która odbyła się w dniach 2-3.11.2015. W ciągu dwóch dni ponad 200 osób miało możliwość wzięcia udziału w około 30 panelach eksperckich i studencko – doktoranckich. Debaty uświetniła obecność znakomitych Gości a wśród nich dr Karolina Tetłak (WPiA UW, LLM Harvard), Ambasador Krzysztof Jacek Hinz, Radosław Smyk (Ambasada RP w Chile) czy Adam Najbar (firma Colian). Ważnym punktem były również warsztaty językowe dotyczące regionalizmów języka hiszpańskiego w Ameryce Łacińskiej, którego gośćmi byli Daniel del Rosal ze szkoły językowej El Sueño oraz Fabiola Cerrasco Garduño.

[1] Opinia wydana w Santiago, dnia 20.11.2015r.

 

index

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności