lederboard

Wenusjanki po raz piąty we Wrocławiu


25 lutego odbędzie się piąte już spotkanie „Wenusjanek” – społeczności aktywnych kobiet różnych branż i zawodów, które chcą dzielić się doświadczeniami, nawiązywać nowe relacje towarzyskie i biznesowe. Po sukcesie czterech wcześniejszych konferencji, wdrożeniu aplikacji mobilnej i organizacji targów branży kobiecej – Wenusjanki nie przestają inspirować na Dolnym Śląsku!

 

To już kolejna okazja do spotkania w wenusjankowym gronie, ale jego idea od początku pozostaje taka sama: budowanie społeczności przedsiębiorczych, aktywnych kobiet, których wspólną cechą jest chęć rozwoju osobistego, prowadzenie biznesu czy chęć zmiany życia na lepsze.

Spotkanie odbędzie się 25 lutego (środa) o godz. 18:00 we Wrocławiu w hotelu Sofitel Wroclaw Old Town. Dedykowane jest wszystkim paniom, które prowadzą własną działalność, które rozmyślają o jej rozpoczęciu, jak również kobietom na popularnym “etacie”, jak i tym dopiero rozwijającym swoje skrzydła w biznesie.

Uczestniczki będą mogły wymienić się doświadczeniami, nawiązać relacje biznesowe, motywować się do kolejnych przedsięwzięć i inspirować, jak i w przyjemnej atmosferze uczyć się od siebie i przekazywać wskazówki do budowania swoich ścieżek kariery.

Na piątek edycji konferencji Wenusjanki gościć będą Aldonę Wiktorską-Święcką dr hab. z zakresy nauk o polityce, radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, ubiegającą się o urząd prezydenta Wrocławia i uznaną w 2013 przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za jedną z kluczowych postaci polskiego CSR.

Wśród prelegentek pojawi się także Arletta Ziemian i Izabela Jeżowska. Arletta Ziemian zamieniła bankowość korporacyjną na rzemieślniczy browar. Wraz z mężem stworzyła pierwszy po latach rzemieślniczy browar we Wrocławiu, okrzyknięty najpiękniejszy w Polsce a przez branżę nazwany kraftowym Ferrari – Browar Stu Mostów. Izabela Jeżowska z kolei jest koncertującą śpiewaczką, profesorem nadzwyczajnym Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu. W czasie wystąpienia Pani Izabela poprowadzi warsztat pt. „Głos jak dzwon – znaczenie siły i brzmienia głosu w wizerunku kobiety sukcesu”.

Cieszymy się bardzo, że i tym razem udało nam się zaprosić tak różne i jakże inspirujące kobiety, które chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami w branży polityki, browarnictwa, biznesu czy śpiewu. Chcemy uczyć i inspirować kobiety jak brać los w swoje ręce, co może je stymulować do decyzji o założeniu własnej firmy czy też z jakimi przeszkodami należy się zmierzyć w drodze do budowania kariery. To też świetna okazja do zdobycia nowych kontaktów biznesowych, naboru pracowników do swojej firmy, czy spotkania wielu ciekawych i inspirujących osób – mówi Agnieszka Pająk, koordynatorka spotkań Wenusjanki we Wrocławiu.

Wenusjanki
Podczas spotkania wystąpi również Natalia Lubrano, polska wokalistka z autorską płytą „R.e.s.p.e.c.t.”, mająca na swoim koncie wieloletnią współpracę z zespołem Miloopa i będąca laureatką 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Związana z wrocławską sceną muzyczną do dziś.

Nie zabraknie też niespodzianki dla miłośniczek designu – będzie można zobaczyć wystawę przygotowaną przez PolskiDesign. Ilona Celina Rorzkowska, zainspirowana tradycyjnym polskim wzornictwem, ornamentyką oraz sztuką ludową wykonuje oryginalne przedmioty z polską duszą.

Na wystawie zobaczyć będzie także meble zdolnego projektanta Piotra Marka, który także jest współtworzy Design Polski. Dodatkowo uczestniczki będą mogły skorzystać z darmowych porad wizażysty, fryzjera oraz zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i dłoni. Będzie na nie czekał także poczęstunek.

Konferencja ta to także wyjątkowa okazja do tego, by porozmawiać rozmawiać o tym jak radzić sobie z prowadzeniem własnego biznesu, jakie wyzwania spotyka na swojej biznesowej, o potrzebnych kompetencjach i umiejętnościach współczesnej przedsiębiorczej kobiety, czy to w sferze polityki, biznesu czy nauki.

Celem naszych spotkań jest integracja aktywnych i przedsiębiorczych kobiet na Dolnym Śląsku, zarówno tych, które osiągają sukcesy zawodowe jak i tych spełniających swoje prywatne pasje. Uważamy, że potrzebna jest też działalność na rzecz stałego zwiększania udziału kobiet w życiu publicznym: w biznesie, w polityce, czy administracji – dodaje Paulina Kiryk, druga z organizatorek.

Na najbliższe spotkanie Wenusjanek, 25 lutego 2015, obowiązują zapisy pod adresem mailowym paulina.kiryk@wenusjanki.com.pl. Udział w spotkaniu jest płatny – cena 50zł za 2 osoby, uwzględnia catering i prezent.

O programie i atrakcjach wrocławskiego spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na stronie www.wenusjanki.com.pl

Za realizację projektu odpowiada firma COM CREATION zajmująca się komunikacją do kobiet.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności