lederboard

Wernisaż „Wewnętrzne obrazy” – wspomnienie po Rafale Lipskim

„Wewnętrzne obrazy” to multimedialna wystawa fotografii Rafała Lipskiego – jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich fotografów, odbywająca się w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku. Wernisaż odbył się 3 czerwca 2017 r., a jego prace można było oglądać 10 i 11 czerwca w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej – Owczarni.

 

 

Doskonale uchwycone w obiektywie wnętrza luksusowych domów i architektury, przedmioty użytkowe, detale, ale też ludzie w ich codzienności, dzieci oraz wspomnienia miejsc i ulotnych momentów – tak jednym zdaniem można podsumować prace Rafała Lipskiego. Wernisaż „Wewnętrzne obrazy” zgromadził liczną i wyjątkową publiczność – wśród gości można było spotkać przyjaciół i znajomych, rodzinę, architektów oraz przedstawicieli mediów, z którymi współpracował Rafał Lipski.

Wystawa, podczas której można było podziwiać najlepsze prace fotografa, jest dowodem na to, że jego wrażliwość artystyczna jest wciąż żywa i budzi emocje. Fotografie ukazały doskonały warsztat, ale również to jakim był człowiekiem.

Fot. Anna Jabłońska, OKK! (14)

Wydarzenie to było jednocześnie wspomnieniem po tym wybitnym artyście, który zmarł nagle w wieku zaledwie 47 lat. Było także doskonałą okazją do tego, aby przekonać się jak bardzo my sami jesteśmy wrażliwi na piękno oraz jak dobre mamy serca – podczas wernisażu odbyła się aukcja charytatywna na rzecz fundacji, która opiekuje się trójką synów artysty. Poprowadził ją Szymon Majewski, kolega Rafała z harcerstwa. Czas wystawy uprzyjemnił koncert zespołu Stilo w składzie: Zuzanna Kuczbajska – skrzypce, Adam Rozenman – etniczne instrumenty perkusyjne, gościnnie: Szymon Struzik – śpiew, a także bracia Onder i Servan Kanat z północnej Mezopotamii.

Rafał Lipski specjalizował się w fotografii wnętrz i architektury, chociaż doskonale odnajdywał się także w fotoreportażu i innych gatunkach. Przez wiele lat współpracował z najlepszymi polskimi czasopismami i portalami wnętrzarskimi, takimi jak: Weranda, Elle Decoration, Dom & Wnętrze, Dobre Wnętrze czy Czas na wnętrze.

Fot. Anna Jabłońska, OKK! (15)

Był mistrzem w fotografowaniu nastrojów i emocji. Ceniony przez architektów, stylistów, dziennikarzy i grafików oraz czytelników za wyjątkowe wyczucie piękna, perfekcyjny warsztat oraz profesjonalizm i pasję. Zarażał pozytywną energią. Jako człowiek niezwykle ciepły, wrażliwy i serdeczny, gromadził wokół siebie wielu oddanych mu ludzi. Marzył o wystawie swoich prac w galerii sztuki, czego niestety nie zdążył zrealizować. Zmarł nagle 15 września 2016 r. pozostawiając po sobie wspaniałe fotografie, ciepłe wspomnienia i trójkę dzieci, którymi aktualnie opiekuje się ich dziadek.

Wystawę z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem zorganizowali architekci: Magdalena Ignaczak i Jacek Kunca w prowadzonej przez siebie Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci, którzy jako jedni z ostatnich mieli przyjemność współpracować z Rafałem Lipskim.

Fot. Anna Jabłońska, OKK! (22)

Wernisaż poprowadziła Olga Kisiel-Konopka z OKK!, agencji która wspierała organizację projektu. Patronat medialny objęły redakcje ELLE Decoration Polska, Weranda, DOM & WNĘTRZE, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze oraz agencja PR OKK!. W organizacji wydarzenia pomogły firmy Total Studio, Art Cinema, My Your, Sarmatia, Luminosfera, zespół Stilo, Wnętrze Orientu, CKiO w Podkowie Leśnej i MCK w Milanówku. O podniebienia przybyłych zadbała firma Franke Polska, restauracja Halka i John Lemon.

Finisaż wystawy Rafała Lipskiego odbyła się 11 czerwca o godz. 14.00.

Fot. Anna Jabłońska, OKK! (27)

Podczas obu wydarzeń każdy uczestnik otrzymał pocztówkę – fotografię  Rafała Lipskiego  z numerem konta fundacji, która opiekuje się trójką dzieci artysty:
Fundacja Kultury LIBERTY
Ul. Kurpiowska 1/1 , 81-554 Gdynia
Nr KRS 0000217180
Nr konta 18 1050 1764 1000 0090 8009 8727 tytuł przelewu „Bracia Lipscy”

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności