Wesprzyj produkcję filmu „Adwokat”


Wystartowała kampania crowdfundingowa, której celem ma być realizacja pełnometrażowego filmu fabularnego pt. „Adwokat”. Film ma być pierwszym polskim obrazem, który wiernie oddaje towarzyszącą młodym adwokatom rzeczywistość – problemy związane ze znalezieniem się na prawniczym „rynku pracy”, stopniowa pauperyzacja środowiska adwokackiego po niezwykłym prosperity lat 90., pokusy które czekają na młodych prawników pracujących dla wielkich korporacji oraz związane z tym wybory moralne.

 

 

Film „Adwokat” ma być pierwszym polskim filmem poruszającym problematykę wykonywania zawodu adwokata w realiach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. „Adwokat” w sposób jednoznaczny będzie promował wartości etyczne wśród młodych ludzi. Według twórców projektu ma to być kino osadzone we współczesnym, nowoczesnym świecie, któremu towarzyszyć będą nowe formy wyrazu – zabiegi realizacyjne (m. in. kolor, sposób poruszania się kamery, sposób fotografowania), które na myśl mają przywoływać takie obrazy jak Michael Clayton reż. Tony Gilroy (2007), Gone girl reż. David Fincher (2014), czy Knight of Cups reż. Terrence Malick (2015) nie dość często obecne w polskim kinie.

– Brak w Polsce filmów poruszających tematykę wykonywania zawodu adwokata we współczesnym świecie. Chcemy zrobić kino osadzone w prawniczych ale polskich realiach. Do tej pory w polskim kinie adwokaci przedstawiani byli jako osoby zajmujące się wyłącznie obsługą spraw sądowych. Dzisiaj zarówno adwokaci jak i radcowie prawni to doradcy biznesowi, którzy aktywnie doradzają w skomplikowanych procesach biznesowych i wielomilionowych transakcjach – mówi reżyser i autor scenariusza Piotrek Gołębiowski.

 

Adwokat

 

 

– Nie chcemy robić filmu tylko dla prawników. Chcemy także zadać pytanie o kondycję moralną młodych ludzi, o to co motywuje ich do działania, czy istnieją jakieś wartości, którym chcą pozostać wierni, jak również zasygnalizować pokusy, które na nich czekają w realnym świecie biznesu – dodaje reżyser.

Projekt filmu jak i scenariusza rozwijany był przez reżysera i autora scenariusza w Studiu Prób, programie reżyserii fabularnej w Wajda School. Reżyser i autor scenariusza jest adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej. Ma na swoim koncie krótkometrażowy film fabularny „Matka”, który zdobył nagrody zarówno na polskich jak i
zagranicznych festiwalach.

Produkcję filmu można wesprzeć za pośrednictwem portalu crowdfundingowego „Wspieram To”.

Link do strony na portalu Wspieram To: https://wspieram.to/adwokatfilm

Link do fanpage’a na portalu FB: https://www.facebook.com/adwokatfilm

Patronat medialny – Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności