Wielka Gala Liderów Świata Energii


Dnia 13 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 w Hotelu Westin w Warszawie, odbyła się Wielka Gala Liderów Świata Energii. Gościem Honorowym wydarzenia był Wiceminister Michał Kurtyka z Ministerstwa Energii.

 

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach za osiągnięcia dokonane w 2015 roku. Przedstawiamy Państwu Laureatów tegorocznego Konkursu.

  • Producent Roku – Firma FORTUM – Fortum Power and Heat Polska to jeden z czołowych producentów energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu (w kogeneracji). Konsekwentnie od lat rozszerza swoją działalność operacyjną w Polsce. Sieć Fortum w 62 % zaspakaja zapotrzebowanie Wrocławia na energię cieplną, a elektrociepłownie w Zabrzu i Bytomiu produkują ciepło na potrzeby tych miast. Aktualnie realizuje inwestycję w nową elektrociepłownię w Zabrzu. Fortum zamierza także być liderem w obszarze czystej energii. Troska o środowisko i odpowiedzialność społeczna – to podstawowe wartości w misji tego przedsiębiorstwa.

Nagrodę odebrał Pan Jacek Ławrecki, Dyrektor ds. komunikacji, Fortum Power and Heat Polska

3 DSC_9529

 

  • Handlowiec Roku – ENERGA Obrót – Firma otrzymała nagrodę za Energa365 czyli innowacyjną ofertę sprzedażową i lojalizacyjną. Energa wprowadziła pierwszą w Polsce ofertę łączącą sprzedaż energii elektrycznej i usług technologicznych online. To efekt partnerskiej współpracy Grupy Energa z liderem branży nowych technologii – firmą Microsoft.

Nagrodę odebrał Pan Dariusz Kaśków, Prezes Zarządu, ENERGA.

 

  • Operator Roku – PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne – Polskie Sieci Elektroenergetyczne zamknęły 2015 rok sumą nakładów inwestycyjnych przekraczającą półtora miliarda złotych. Do najważniejszych projektów realizowanych przez krajowego operatora systemu przesyłowego należą m.in. uruchomiony pod koniec ubiegłego roku Most elektroenergetyczny Polska – Litwa, umożliwiający połączenie rynków energii elektrycznej krajów bałtyckich, inwestycje w infrastrukturę na zachodniej granicy państwa, zwiększające zdolności wymiany mocy z systemami Niemiec i Czech, a także budowa nowej i modernizacja istniejącej infrastruktury przesyłowej.

Nagrodę odebrał Pan Tomasz Sikorski, Wiceprezes Zarządu, PSE

 

9_DSC_9761

 

  • Dostawca rozwiązań dla sektora – TAURON Sprzedaż – Nagroda za usługę PRĄD Z SERWISANTEM 24H. Produkt Serwisant 24H jest przykładem skutecznego połączenia sprzedaży energii elektrycznej wraz z usługą assistance. Gwarantuje klientom TAURONA wsparcie techniczne w domu lub firmie w przypadku awarii instalacji elektrycznej, a także domowych i biurowych urządzeń elektrycznych. Usługa przygotowana w dwóch wariantach: dla segmentu klientów indywidualnych oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw, została pozytywnie przyjęta przez rynek i jest często wybierana przez klientów TAURONA.

Nagrodę odebrał Pan Rafał Soja, Prezes Zarządu, TAURON Sprzedaż.

2 DSC_9572

 

  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Fundacja KGHM Polska Miedź – Aktywność Fundacji jest ważną częścią prowadzonych przez KGHM działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadząc liczne projekty, Fundacja angażuje się w pomoc lokalnym społecznością stawiając na promocję zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, sportu, nauki matematyki wśród dzieci i młodzieży, ochronę tradycji i kultury oraz dziedzictwa narodowego.

Nagrodę odebrał Wacław Szetelnicki, Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź, a jednocześnie Dyrektor Naczelny Centrali KGHM Polska Miedź.

 

  • Człowiek Roku – Piotr Woźniak, Prezes Zarządu, PGNiG – W grudniu 2015 został powołany na stanowisko p.o. Prezesa Zarządu spółki PGNiG. Przez wiele lat związany z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwie SA: członek Rady Nadzorczej, a od czerwca 2000 roku na stanowisku Wiceprezesa Zarządu. W latach 2005-2007 na stanowisku Ministra Gospodarki. Od grudnia 2011 do grudnia 2013 Wiceminister w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju. Od 2009 roku Przewodniczący a od marca 2014 roku Wice-Przewodniczący Rady Administracyjnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER).

 

DSC_9792

 

W uroczystej Gali udział wzięli kluczowi reprezentanci branży energetycznej, nauki oraz regulatora rynku, jak i przedstawiciele administracji rządowej. Obecni byli m.in. Michał Kurtyka – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii, Remigiusz Nowakowski – Prezes Zarządu, TAURON Polska Energia, Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki oraz Dariusz Piotrowski, Członek Zarządu, Microsoft w Polsce

Czas pomiędzy poszczególnymi kategoriami konkursowymi umilił gościom występ artystyczny Stanisława Sojki. Zwieńczeniem Wielkiej Gali była aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, prowadzona przez Katarzynę Cichopek, podczas której można było wylicytować piłkę do koszykówki i koszulkę Marcina Gortata z autografem sportowca, pióro z faksymile Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz unikatowe zdjęcie z prywatnej kolekcji: Al Pacino z filmu Godfather II i jego autograf.

 

10_DSC_9455

 

Partnerzy Wielkiej Gali Liderów Świata Energii: Microsoft, Emitel, BGK, Atos, Energia dla firm,  Starter24, Qumak, WPiP, Orange Polska, Allen & Overy, Customeritum.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelację z Wielkiej Gali Liderów Świata Energii: http://konferencjaeuropower.pl/europower/fotorelacje/wielka-gala-liderow-swiata-energii-13-04-2016/

Patronat medialny: Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności