Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Podwyżki cen nie odpuszczają. W sklepach jest już o blisko 5 proc. drożej niż rok temu

Już o blisko 5% rdr. podrożały codzienne zakupy. Tak pokazuje ostatnia analiza rynkowa prawie 79 tys. cen detalicznych. We wrześniu br. na 17 monitorowanych...
Strona głównaModaWielki sukces pokazu MOJO Art-à-Porter w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Wielki sukces pokazu MOJO Art-à-Porter w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

W sobotni wieczór 21.09.2024 roku w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie odbył się niezwykły pokaz mody będący efektem współpracy projektantki mody Justyny Ołtarzewskiej oraz malarki Małgorzaty Tohkou Olejniczak – MOJO Art-à-Porter. Pokazowi towarzyszyła wystawa malarstwa oraz koktajl.

 

 

Licznie zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele dyplomacji, świata sztuki, mediów oraz biznesu, w kameralnej atmosferze mogli odkrywać jak w wyniku synergii działania dwóch kobiet, które na co dzień realizują swoje pasje, powstało piękne spotkanie mody ze sztuką.

Wspólny projekt artystek stanowiący połączenie dwóch energii i dwóch kultur był także okazją do celebrowania jubileuszu pracy zawodowej: 20-lecia Justyny Ołtarzewskiej oraz 25-lecia Małgorzaty Olejniczak.

Tematem przewodnim wystawy oraz pokazu, który prowadziła dziennikarka Weronika Wawrzkowicz były “cztery pory roku”, pięknie odzwierciedlone na najszlachetniejszych tkaninach, na których pojawiły się motywy typowe dla sztuki japońskiej takie jak kwiaty wiśni czy bambus – w osobistej interpretacji Małgorzaty Olejniczak.

– Uważam, że każdy człowiek, czy chce czy nie chce, w którymś momencie swojego życia obcuje ze sztuką. Jej najważniejszym zadaniem jest oddziaływanie na odbiorców, przekazywanie wartości przy jednoczesnym zainteresowaniu go swoją formą, wyrazem, estetyką lub znaczeniem. Jestem przekonana, że w każdym człowieku można za pomocą sztuki wyzwolić silne emocje, czy też niepowtarzalne przeżycia, co postawiłam sobie za cel w swojej twórczości. Tak, o swoich motywacjach i inspiracjach opowiada Małgorzata Tohkou Olejniczak

Ciekawym akcentem pokazu było zaproszenie do niego klientek atelier Justyny Ołtarzewskiej w charakterze modelek. Kolekcję MOJO zaprezentowały kobiety, które na co dzień wykonują bardzo różne zawody. Na wybiegu pojawiła się min: pisarka Sylwia Zientek, pediatrka, dziennikarka, wizażystka. Każdą z nich połączyła z publicznością wrażliwość na piękno oraz zamiłowanie do wysokiej jakości.

– Wierzę, że współczesne kobiety nie powinny wybierać między jakością a ceną. Między królującymi trendami a ubraniami, w których mogą funkcjonować i świetnie wyglądać podczas różnych okazji. Przykładam ogromną uwagę do jakości, dlatego w mojej pracowni nie idę na skróty i nie szyję na jeden sezon. Ubranie jest naszą druga skórą i warto, by było wybierane świadomie. W każdym człowieku można wzbudzić czułość wobec ubrania i to stawiam sobie za cel – by ubrania, które są sztuką, były noszone, a nie tylko chowane do szafy. – powiedziała Justyna Ołtarzewska, projektantka kolekcji.

Wydarzenie, którego organizatorem była Magdalena Chojnacka – Greslé, reprezentująca fundację Business Masters Community Foundation, odbyło się przy wsparciu partnerów głównych: Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, PKO Banku Polskiego i firmy Lexus Warszawa Puławska, oraz partnerom takim jak: Luxmed, Ryoko – Polskie Biuro Podróży w Tokyo oraz firmie Master Look – Sylwia Puciato odpowiedzialnej za piękne fryzury modelek.

Więcej o pokazie i kolekcji na stronie: https://mojo.oltarzewska.pl/

Dla zainteresowanych sztuką sumie:  https://www.m-olejniczak.ch/pl/sumi-e