lederboard

Windsurfing – jak zacząć swoją przygodę z tym sportem?

Szukasz dla siebie sportu, który z jednej strony jest bezpieczny, a z drugiej, zapewni zastrzyk adrenaliny? A może chcesz, by twoje dziecko spróbowało swych sił w dyscyplinie, która hartuje charakter i wyzwala ogromne pokłady radości? Już dziś zapisz się do szkoły windsurfingu!

 

Stres towarzyszący nam każdego dnia, życie w rzeczywistości walki z pandemią, długie godziny spędzone przed monitorem komputera czy smartfonu podczas pracy i nauki on-line, to tylko kilka powodów, dla których szukamy możliwości ujścia negatywnych emocji, które w nas tkwią. Najlepszym, bo niezawodnym sposobem uporania się z tym zjawiskiem jest sport. Można oczywiście spierać się, co do tego, która dyscyplina najskuteczniej pozwala zredukować stres czy poprawić naszą kondycję po długich tygodniach przebywania w domu. Zamiast tego, lepiej jednak zastanowić się, jaka aktywność fizyczna zapewni nam bezpieczeństwo, umożliwi spędzenie czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zapewni niesamowitą dawkę pozytywnej energii. Wśród nasuwających się odpowiedzi, warto bliżej przyjrzeć się zwłaszcza jednej z nich i… zajrzeć do szkoły windsurfingu!

Czym jest windsurfing?

Wydawać się może, że każdy zna odpowiedź na to pytanie, przecież to sport wodny, który polega na utrzymaniu przez windsurfera stojącego na desce z żaglem równowagi. Sęk w tym jednak, że w tak krótkiej definicji nie da się zamknąć szumu fal, kropel wody spadających na naszą twarz, czy wreszcie satysfakcji z ujarzmienia siły niosącego nas po wodzie wiatru! „Sucha” definicja tej dziedziny sportu nie odda też wszystkich emocji związanych ze pokonywaniem własnych słabości i przekuwaniem ich w siłę, która pcha nas do przodu. Dlatego zamiast teoretyzować, lepiej przyjrzeć się windsurfingowi z bliska, po to, by samemu ocenić, jak wiele korzyści daje nam ten sport. Na początek wystarczy zapisać się do szkoły surfingowej, by zyskać rzetelne przygotowanie do tematu.

Kto może uprawiać Windsurfing?

Warto w tym miejscu podkreślić, że windsurfing to jedna z tych dyscyplin, która nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich, wręcz przeciwnie: swoją przygodę z wiatrem i wodą mogą zacząć już 10-letnie dzieci, o czym najlepiej można się przekonać wówczas, gdy zapiszemy pociechę na obóz windsurfingowy. Przemawia za tym sporo argumentów. Przede wszystkim, windsurfing to sport niekontaktowy, co w czasie pandemii jest bardzo ważne, po drugie: adepci tej sztuki spędzają mnóstwo czasu na wolnym powietrzu, a nie np. w dusznej, zamkniętej sali treningowej. Poza tym, w windsurfingu liczy się samodzielność, dlatego jest to idealny sport dla indywidualistów. Wreszcie, dyscyplina ta pozwala wzmacniać charakter, co dla młodych ludzi, którym przyszło dorastać w tak trudnych czasach, trudno przecenić.

Jak zacząć swoją przygodę z windsurfingiem?

Do listy zalet, dopisać można jeszcze jedną: dostępność. Myli się bowiem ten, kto kojarzy windsurfing jedynie z wybrzeżem odległej Australii czy Kalifornii. W naszym kraju też nie brak ciekawych baz treningowych o urozmaiconych warunkach, gdzie można rozpocząć swą przygodę z tym sportem, nabierać nowych umiejętności i… pozwalać ciągle zaskakiwać się przez morze i fale.

Podczas tegorocznych wakacji chcesz naprawdę wypocząć i zdystansować się od problemów dnia codziennego? Marzy ci się, by choć na chwilę zaznać smaku wolności? Chcesz spróbować współgrać z żywiołami wody i wiatru? A może zależy ci na tym by twoje dziecko spędziło wakacje w wartościowy sposób? Postaw na windsurfing i super kurs dla początkujących o którym przeczytasz TUTAJ.

Joanna Bielas

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności