lederboard

Windykować dłużnika, a może lepiej się z nim dogadać?

Kiedy termin płatności wystawionej przez Ciebie faktury dawno minął, a na Twoim koncie nadal nie widać stosownego przelewu, czas zacząć działać. Pozostawianie sprawy bez reakcji może nie tylko przesuwać w nieskończoność termin wyczekiwanej płatności, ale i zaburzyć Twoją płynność finansową.

 

 

Upominanie się o należność z tytułu niezapłaconej faktury nie należy do najmilszych procedur, do których być może jesteś czasem zmuszony, prowadząc firmę. Może to wprowadzić zakłopotanie czy dyskomfort w dotychczasową poprawną relację z klientem, a dziś Twoim dłużnikiem, ale może też po prostu odciągać Ciebie od bieżących spraw koniecznych do sprawnego funkcjonowania Twojego biznesu. Zatem jak odzyskać pieniądze?

Zależy Ci na tym, aby zachować dobre relacje z nieterminowym płatnikiem, ale i na tym, aby odzyskać należne Ci pieniądze, jednak nie wiesz, jak do tego doprowadzić? Zastanawiasz się, czy windykować i żądać zapłaty czy się dogadać?

Odpowiedź jest prosta – jedno i drugie równocześnie, ponieważ profesjonalnie prowadzona windykacja polubowna to właśnie „dogadanie się” z dłużnikiem w taki sposób, aby on zamiast unikać płatności i kontaktu, szybko i skutecznie dokonał zwrotu należności.

Nie umiesz lub nie chcesz zrobić tego osobiście?

Skorzystaj z obsługi firmy zewnętrznej, która przejmie na siebie cały zakres działań w ramach windykacji polubownej i podejmie się odzyskania wszystkich niezapłaconych dotąd przez Twojego klienta faktur, niezależnie od wysokości zadłużenia z nich wynikającego. W profesjonalny i szybki sposób, z zachowaniem dobrych praktyk windykacyjnych ustalą z Twoim dłużnikiem terminy i wysokość spłat.

Tak naprawdę zewnętrzny partner windykacyjny może się „dogadać” z Twoim nierzetelnym klientem w Twoim imieniu, na zasadach, które Ty określisz.

Działania firm specjalizujących się w windykacji polubownej (wbrew złej sławie związanej z określeniami „dług, windykator, dłużnik, wierzyciel”) mają na celu pomóc Twojemu dłużnikowi i doprowadzić do spłaty zadłużenia na drodze rozmów, mediacji i negocjacji. Celem tych działań jest pozbycie się zadłużenia przez Klienta i odzyskanie należności przez Twoją firmę.

Wszystko w świetle prawa, dzięki specjalistom, którzy wiedzą, jak podejmować rozmowy z osobami, które nie płacą na czas. Tym bardziej, że często niezapłacona faktura nie jest efektem złej woli czy celowego unikania płatności, ale może być skutkiem chwilowych kłopotów klienta, przestojów w jego płynności finansowej, niezapłaconych jemu na czas faktur czy życiowych kłopotów.

Specjalista windykacji polubownej zawsze stara się na zlecenie wierzyciela ustalić z dłużnikiem, jaki dla niego byłby dogodny i realny sposób i termin spłacenia zadłużenia. I co bardzo cenne, szczególnie dla przedsiębiorców, których prowadzenie biznesu angażuje praktycznie 24 godziny na dobę. Aby skorzystać z usług windykacji polubownej, nie trzeba iść na spotkanie, porównywać ofert, podpisywać długofalowych umów. Można to zrobić przez internet z biura, z domu lub nawet z hotelowego tarasu podczas wakacji. W paru szybkich krokach można uruchomić cały proces odzyskiwania pieniędzy i w dogodnym dla Ciebie terminie sprawdzać, jak posuwają się negocjacje.

Przykładem bardzo przyjaznego i łatwego w dostępie narzędzia windykacyjnego jest platforma payhelp.pl

Po założeniu konta, wystarczy dodać dane z niezapłaconej faktury, a specjaliści występujący odtąd w twoim imieniu natychmiast zabierają się do pracy, aby odzyskać Twoje pieniądze.

Wielkim atutem takiego nowatorskiego rozwiązania jest fakt, że payhelp.pl to zespół doświadczonych ekspertów z zakresu finansów, księgowości, prawa, a nawet psychologii i negocjacji, co pozwala im na każdym etapie windykacji polubownej działać profesjonalnie i skutecznie.

Od chwili zarejestrowania przez Ciebie na payhelp.pl niezapłaconej faktury, ich konsultanci w Twoim imieniu podejmują wszelkie działania i kontakty z dłużnikiem – smsy, maile, pisma wysyłane drogą pocztową, wezwania do zapłaty itp. Jeśli na drodze działań przedsądowych nie dojdzie do odzyskania należnych Ci pieniędzy, wówczas zespół Payhelp za Twoją zgodą, bez dodatkowych kosztów, przechodzi do procedur i działań związanych z wystąpieniem na drogę sądową.

Payhelp.pl to nowoczesne i bezpieczne narzędzie online, które oparte jest na w pełni etycznych działaniach o wysokiej skuteczności, których wszelkie procedury zgodne są z Zasadami Dobrych Praktyk Windykacji.

Ile to kosztuje?

Zajrzyj na payhelp.pl i w specjalnym kalkulatorze prowizji wpisz kwotę niezapłaconej przez klienta faktury, a natychmiast dowiesz się, ile zapłacisz za usługę windykacji. Poziom prowizji waha się między 10 a 11 procentami, w zależności od wysokości windykowanej kwoty, jednak minimalna wysokość prowizji nie może być niższa niż 149 zł.

Payhelp.pl to bodaj pierwsze dostępne na naszym rynku narzędzie internetowe wspierające mikro i małych przedsiębiorców w odzyskiwaniu należności z tytułu niezapłaconych faktur na drodze polubownej i zarazem poprzez działania sądowe w ramach jednej opłaty. Pierwsze narzędzie online, które wspierane jest doświadczeniem ekspertów, którzy odzyskali ponad 1 mld zł, i rozwiązali blisko 2 miliony spraw.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności