Wino – napój bogów! Prestiżowa restauracja ARTE VINO zaprasza


Umiejętność dobrania odpowiedniego trunku do potrawy to nie lada sztuka. Na szczęście, gdy ma się u boku doświadczonego doradcę, sprawa staje się prosta!

 

Planujesz wykwintną kolację ze swoją „drugą połówką”, masz zamiar uczcić biznesową transakcję w dobrym lokalu, a może po prostu chcesz miło spędzić czas ze znajomymi? Znakomity pomysł!  Warto jednak pamiętać, że idealnym dopełnieniem takiego wieczoru będzie lampka luksusowego, doskonale dobranego wina. Problem jednak polega na tym, że nie każdy z nas dysponuje przecież odpowiednią wiedzą na ten temat.

Dlatego warto wiedzieć, że do wytwornej kolacji składającej się z owoców morza (mule  czy ostrygi), najlepiej wybrać wina białe, bardzo wytrawne. Inny, delikatniejszy trunek dopasujemy do ryb. Z takimi potrawami najlepiej komponują się wina białe, wytrawne. Lubisz kuchnię śródziemnomorską? Z potrawami z tego rejonu najlepiej łączą się wytrawne wina różowe. Natomiast wytrawne czerwone wina, z Bordeaux lub burgundem na czele, są idealnym dopełnieniem potraw z czerwonych mięs, takich jak stek czy żeberka.

AV (25)

W praktyce jednak, gdy składamy zamówienie w restauracji, wiele osób ma z tym problem. Na szczęście, nawet gdy nieświadomie popełnimy błąd w doborze właściwego trunku, nie powinno to skreślać nas w oczach współbiesiadników (no, chyba, że ucztujemy z przyszłymi teściami, którzy są wielkimi znawcami etykiety).

Na przyszłość warto jednak pamiętać, że składając zamówienie zawsze możemy skorzystać z porady kelnera, który idealnie dobierze rodzaj wina do naszego posiłku, a przy tym zrobi to w kulturalny i dyskretny sposób. Na taką w pełni fachową poradę możemy liczyć zawsze wtedy, gdy gościmy w restauracji Arte Vino. Dostępna w tym znakomitym lokalu ilość rozmaitych gatunków win z całego świata może przyprawić o zawrót głowy. Za taką różnorodność wykwintnych trunków, odpowiada Manuel Maioral, wybitny koneser i znawca win:

– Jestem z pochodzenia Portugalczykiem i już od najmłodszych lat pomagałem swoim rodzicom w prowadzeniu winnicy- jako małe dziecko uczestniczyłem w zbiorach winogron, doskonale znam cały proces produkcji, a od 2001 roku zajmuję się dystrybucją win w Polsce. Wino to moja największa życiowa pasja, staram się jednak cały czas rozwijać swoją wiedzę na ten temat. – mówi Manuel Maioral.

AV (31)

Pasja, zaangażowanie i nieustanna potrzeba poszerzania horyzontów własnych doświadczeń w przypadku Manuela Maiorala procentują! Najlepszym przykładem jest fakt, że znawca win rodem z Portugalii dostarcza do restauracji Arte Vino aż 160 gatunków wina! Jest zatem w czym wybierać! Nic dziwnego, że czasem, jeśli nie jesteśmy znawcami tematu możemy się pogubić przy doborze trunku do wykwintnej kolacji:

– Polski rynek winiarski dopiero raczkuje, ilość spożytego wina gronowego wynosi w kraju nad Wisłą 3,5 litra na głowę, co sprawia, że wciąż daleko Polakom do krajów takich jak np. Portugalia. Na szczęście są takie miejsca jak Arte Vino. To wspaniała restauracja, która oferuje nie tylko szeroką gamę wybornych win, lecz także znakomitą kuchnię i świetną obsługę.- ocenia Manuel Maioral.

Właściwie dobrane wino sprawi, że nasz posiłek zyska bardziej wytworny i ekskluzywny charakter. Warto więc zgłębić tajniki komponowania trunku z potrawami. Taka wiedza z pewnością zaprocentuje!

Więcej na: https://www.facebook.com/artevinowawa/?fref=ts

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności