Wiosenne metamorfozy z Anną Urbańską


Temperatura powoli rośnie, a wraz z nią chęć przeprowadzenia w naszym otoczeniu zmian. Generalne porządki warto jednak zacząć od rozprawienia się z balastem myśli i nawyków, które nas ograniczają. Podpowiadamy, jak przeprowadzić je skutecznie i trwale. W roli eksperta Anna Urbańska – Master Trener Structogramu, neurocoach, autorka książki „Teraz autentyczność”!

 

Przyroda zaczyna budzić się do życia. Warto wziąć z niej przykład i otrząsnąć się z zimowego przygnębienia. Większość kobiet nie bez kozery wybiera właśnie tę porę roku na dokonanie małych lub całkiem sporych zmian: robimy porządki w szafie, przeprowadzamy remont, przechodzimy na dietę, zmieniamy kolor włosów… Nie możemy jednak zapominać o konieczności wzięcia się za bary ze wszystkim, co odbiera nam radość i energię do działania:

– Bardzo często jest tak, że wiosna sprzyja zmianom. Można połączyć wiosenne porządki i spróbować zaprowadzić ład zarówno w naszym otoczeniu, jak i wnętrzu. W pierwszej kolejności spróbujmy rozprawić się z bałaganem w naszej głowie – z myślami, przekonaniami i naszymi nawykami. Zastanówmy się, które z nich nas ograniczają, hamują nasz rozwój, które z nich chcemy zmienić. Potem warto popatrzeć na siebie w lustrze, po to, by zastanowić się, w jakim stopniu akceptujemy siebie. Przecież to nie nasza waga i wygląd determinują fakt, kim jesteśmy. Dobre porządki w głowie szybko poukładają też nasze przekonania o sobie i pomogą spojrzeć z dystansem na wiele problemów. – mówi Anna Urbańska.

Zrób coś dla swojego ciała…

Ustal sama ze sobą, że twoje zdrowie i dobra forma są najważniejsze. Jeśli ty odpowiednio nie zadbasz o tę sferę życia, nikt tego za ciebie nie zrobi. Zacznij się wysypiać, zrób badania kontrolne, koniecznie rozruszaj swoje ciało. Nieważne, jaką formę ruchu wybierzesz, liczy się to, byś była aktywna, wtedy twoja kondycja systematycznie zacznie się poprawiać, a ty z radością spojrzysz w lustro. W nagrodę spraw sobie nowe, wiosenne kreacje i odmładzającą fryzurę!

…i duszy

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego sposób wychowania i uwarunkowanie kulturowe ograniczają nas, kobiety i sprawiają, że w dorosłym życiu, często wbrew sobie, zachowujemy się zgodnie z oczekiwaniami innych? Jeśli to zjawisko dotyczy również ciebie, nastał wreszcie czas, by to zmienić i zacząć żyć pełną piersią:

– Wierzę w to, że bycie autentycznym to nasze codzienne zachowania, myśli i sposób bycia. To zgodność między tym, co mówimy, a tym, co robimy. Odwaga bycia sobą wbrew temu, co myślą inni.– mówi Anna Urbańska, która w swej książce „Teraz autentyczność” zachęca do rozprawienia się z ograniczającymi nas schematami.- Namawiam do tego, by wiosenne porządki zacząć od przyjrzenia się sobie i swojemu życiu. Zastanówmy się zwłaszcza nad tym, czy dopasowujemy się do innych, czy jesteśmy jak guma, którą można w poglądach naciągać?

 

ksiazka_ania

 

Odpowiedź na to pytanie może być kamyczkiem, który wywoła w nas lawinę pozytywnych zmian!

Powiedz innym: „Teraz ja!”

Rodzina, dom, praca tak cię absorbują, że całkiem zapomniałaś o sobie? Dość tego! Czas swoje potrzeby postawić na początku kolejki. Wprowadź prostą zasadę: każdego dnia, bez względu na wszystko, zafundujesz sobie odrobinę przyjemności. Bez znaczenia jest, czy będzie to kawa wypita bez pośpiechu z ulubionej filiżanki, spacer z dzieckiem, czy przeczytanie kilku stron dobrej książki. Ważne, byś postawiła na naukę czerpania radości z każdego, najzwyklejszego dnia. Jeśli spróbujesz dodać do swego życia trochę zdrowego egoizmu, szybko przekonasz się, że stanie się ono łatwiejsze!

– Wiosna może sprzyjać temu, aby częściej być szczęśliwą i zadowoloną. Warto jednak uświadomić sobie fakt, że na pogodę nie mamy wpływu, a na własne nastawienie – z pewnością. Zajmijmy się zatem tym, co od nas zależy. Serdecznie polecam! – mówi Anna Urbańska.

 

Joanna Bielas / I.D.MEDIA

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności