Własny serwer do firmy – najważniejsze zalety takiego rozwiązania

Obecnie każda sprawnie funkcjonująca firma posiada własną, profesjonalną stronę internetową. Wydajność i szybkość jej działania zależy nie tylko od odpowiedniej optymalizacji, ale również jakości serwera. W przypadku stosunkowo prostych stron, wystarczającym rozwiązaniem wydaje się być współdzielony hosting. Jeżeli jednak portal jest bardzo rozbudowany lub ma postać sklepu z tysiącami produktów, lepiej zainwestować w firmowy serwer dedykowany. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

 

Dowolność konfiguracji

Ze współdzielonego hostingu korzysta wiele różnych stron, dlatego często okazuje się on niewystarczający w przypadku portali generujących spory ruch lub rozwijających się w bardzo szybkim tempie. Przekłada się to na obniżenie wydajności serwisu firmowego, który zaczyna się zawieszać i zwalniać. W skrajnych sytuacjach strona na współdzielonym serwerze może nawet przestać działać, co generuje spore straty finansowe. Rozwiązaniem w tym przypadku jest właśnie serwer dedykowany, którego zasobami firma nie musi się dzielić. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia marki Supermicro. Na taki serwer wgrać można własne oprogramowanie, a także skonfigurować system zgodnie z własnymi potrzebami. Dowolność konfiguracji parametrów jest jedną z najważniejszych zalet tego rozwiązania, jednak nie kończą się one wyłącznie na wyborze oprogramowania. Użytkownik ma pełną kontrolę nad wszystkimi ustawieniami, ze względu na bezpośredni dostęp do panelu zarządzania poszczególnymi usługami.

Wysoka wydajność i stabilność

Wybór własnego serwera do firmy daje pewność, że będzie on działał wydajnie i stabilnie. Najczęściej sprzęt taki ma bardzo dobre parametry, dzięki czemu jest niezawodny. W większości dużych przedsiębiorstw stosuje się zaawansowane systemy serwerowe, które gwarantują pełną dostępność przez minimum 99% czasu użytkowania. Witryna firmowa działa dzięki temu bez zarzutów, a w przypadku wzrostu ruchu serwer jest skalowalny i może być dostosowany pod kątem pojemności czy pamięci. Oferowane przez firmę Supermicro serwery dla firm sprawdzają się dzięki temu idealnie w przypadku stron z dużymi bazami użytkowników, a także tymi oferującymi różne usługi internetowe. W przypadku wygenerowania bardzo dużego ruchu, serwer może wykorzystać całą moc obliczeniową i zapewnić pożądaną wydajność.

Gwarancja prywatności i bezpieczeństwa

Inwestycja we własny serwer dla firmy zapewnia przedsiębiorstwu gwarancję prywatności przechowywanych danych oraz pełną niezależność. Odpowiednio zabezpieczone oprogramowanie serwerowe niweluje ryzyko, że dostęp do informacji zyskają osoby niepowołane. W ten sposób uniknąć można wycieków danych, które stosunkowo często zdarzają się w przypadku współdzielenia hostingu. Własny serwer Supermicro dla firmy gwarantuje bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów ochrony, takich jak chociażby Anty-DDoS. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość zniwelowania usterek spowodowanych utratą dostępu do internetu, a tym samym zyskania pewności bezpośredniej dostępności do kluczowych danych w każdej sytuacji.

Oszczędna inwestycja

Wydatki związane z utrzymaniem comiesięcznej usługi hostingu mogą być bardzo wysokie. Rozwiązanie to daje pewność dostępu do zamawianych usług, jednak zakup własnego firmowego serwera jest dużo bardziej opłacalny. Wybierając dobrej klasy serwery storage zyskać można pewność, że taki sprzęt będzie bezawaryjnie służył przez wiele lat i nie wygeneruje żadnych dodatkowych kosztów. W przypadku konieczności wymiany na nowy, stary serwer można odsprzedać na części lub w całości. W ten sposób zaoszczędzić da się sporo firmowej gotówki, unikając jednocześnie jakichkolwiek kosztów stałych. Nie bez znaczenia pozostaje ekonomiczność utrzymania systemów informatycznych, co w przypadku hostingu w chmurze jest rozwiązaniem bardziej kosztownym.

Serwery Supermicro dostępne są w ofercie: https://bizserver.eu/pl/producent/supermicro. Inwestując w firmowy serwer można nie tylko zaoszczędzić, ale też zyskać pełną wyłączność zasobów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności