lederboard

Wolne Miasto z nagrodą konkursu “Budowa Roku 2018”

Budowane przez ECO-Classic w Gdańsku osiedle Wolne Miasto otrzymało nagrodę II stopnia w konkursie “Budowa Roku 2018”, w kategorii “Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne powyżej 30 mln zł”.

 

 

“Budowa Roku” to coroczny, prestiżowy przegląd polskiego budownictwa kubaturowego i infrastrukturalnego, organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Konkurs stawia przed uczestnikami wysokie wymagania. W listach dołączonych do dokumentu ogłaszającego wyniki 29 edycji, Przewodniczący PZITB Ryszard Trykosko oraz Norbert Książek Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, podkreślali rolę stosowania nowoczesnych technologii i materiałów, funkcjonalność obiektu, wysoką jakość robót, czy wpływ inwestycji na środowisko naturalne i gospodarkę regionu.

“Wymogi te sprawiają, że zgłaszając do rywalizacji konkursowej swój obiekt budowlany czy infrastrukturalny, ocenie sądu konkursowego poddają się najlepsi z najlepszych”- podkreślał Przewodniczący PZITB, Ryszard Trykosko.

W przypadku osiedla ECO-Classic Jury doceniło stosowanie technologii BIM w projektowaniu i na etapie inwestycyjnym oraz stosowanie innowacyjnych rozwiązań sprzyjających eminencji elektrosmogu (podkład przeciw promieniowaniu elektromagnetycznemu  NoEm  Electro Protector 4w1 jest stosowany w inwestycji od samego początku realizacji).  Uznanie zyskała również koncepcja osiedla, jako inwestycji uniwersalnej i swoim charakterem przyjaznej mieszkańcom. Wolne Miasto to bowiem osiedle- ogród – małe miasteczko z czytelnym rozkładem uliczek, dużą ilością zieleni oraz własnym jabłoniowym sadem.

– Wolne Miasto to nasze uosobienie idei nowoczesnego, zielonego i przyjaznego mieszkańcom w każdym wieku osiedla. Osiedla będącego w harmonii ze swoim otoczeniem. Niezwykle cieszymy się, że zostaliśmy docenieni za rozwiązania, które od zawsze determinują nasze działania – zarówno na poziomie misji naszej firmy, jak i tej konkretnej inwestycji. Od ponad 35 lat pracujemy nad dostarczaniem naszym klientom wysokiej jakości architektury, dlatego bardzo cieszą nas słowa uznania od specjalistów, doskonale znających wyzwania i specyfikę naszej branży- mówi Prezes ECO-Classic , Sven Torsten Kain.

Osiedle pełne uznania

„Budowa Roku” to nie jedyna nagroda, jaką firma ECO-Classic otrzymała za osiedle „Wolne Miasto”. Inwestycja została kilkukrotnie wyróżniona tytułem „Najlepszej Inwestycji Mieszkaniowej Trójmiasta” oraz „Najlepszej Inwestycji Mieszkaniowej w Polsce” w rankingach portalu Rynek Pierwotny, znalazła się w gronie „Najciekawszych Inwestycji Trójmiasta” w konkursie portalu trójmiasto.pl oraz została uznana przez Fundację Ptaki Polskie osiedlem przyjaznym ptakom – Inwestycja na pTAK.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności